mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Karkonoski: Kuchar zwarty i gotowy

Rajd Karkonoski: Kuchar zwarty i gotowy

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w samochodzie Peugeot 207 Super 2000 wystartują w 24. Rajdzie Karkonoskim. Wrocławski kierowca jest pełen optymizmu przed czwartą rundą Rajdowych Mistrzostw Polski.

Rajd Karkonoski: Kuchar zwarty i gotowy
Zawody powróciły w ubiegłym roku, po kilkuletniej przerwie, do kalendarza RSMP, a zwycięstwo w nich odnieśli reprezentanci zespołu Peugeot Sport Polska Rally Team. Rajd Karkonoski należy do ulubionych imprez Tomasza Kuchara. Kierowca Peugeot odniósł w nim spektakularny sukces w 2001 roku, zwyciężając i pokonując Krzysztofa Hołowczyca, jadącego wówczas samochodem Peugeot 206 WRC oraz nieodżałowanego Janusza Kuliga. Przed rokiem, po wygraniu ostatniego odcinka specjalnego, Tomek – w modelu 207 Super 2000 – stanął w zawodach na najniższym stopniu podium.

- "Nie możemy się wspólnie z „Lopezikiem” (pseudonim pilota Daniela Dymurskiego, przyp. red.) doczekać kolejnych kilometrów w „rajdówce” – powiedział Tomek. - "Rajd Karkonoski to przepiękny, ale bardzo ciężki technicznie i wymagający rajd. Liczymy na to, że walka ta będzie tak zażarta, jak na Rajdzie Elmot i trwać będzie do ostatniego metra: do ostatniego odcinka nie będziemy znali ostatecznej klasyfikacji. Pragnę podkreślić trzy rzeczy: po pierwsze - dobrze się stało dla polskich rajdów, że mamy osobną punktację każdego dnia. Po drugie - do czołówki dołączyły kolejne załogi, po trzecie - niektórzy zawodnicy zmieniając samochody, stali się łatwiejsi, choć jak widać nie zawsze, do dogonienia. Wszystko to powoduje więcej sportowej ekscytacji nie tylko u nas zawodników, ale przede wszystkim u kibiców, obserwatorów i dziennikarzy. Oby tylko pogoda dopisała, bo o resztę chyba nie musimy się martwić. Do zobaczenia w Karkonoszach!"

Dla Kuchara i Dymurskiego występ na trasach w okolicach Karpacza będzie bardzo istotny. Pech w końcówce drugiego etapu Rajdu Lotos Baltic Cup sprawił, że reprezentanci Peugeot Sport Polska Rally Team stracili sporo – jak się wcześniej wydawało pewnych – punktów i spadli w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski na czwarte miejsce. Na trudnych technicznie - co podkreśla Tomek - trasach w Karkonoszach jest szansa odrobienia strat. Nic więc dziwnego, że w zespole panuje pełna mobilizacja.

Trasa 24. Rajdu Karkonoskiego przebiega po drogach asfaltowych i liczy łącznie 475,96 kilometrów. Pierwszego dnia załogi przejadą 258,04 km, w tym sześć odcinków specjalnych o długości 77,02 km., drugiego - 197,49 km i sześć odcinków specjalnych o długości 96,48 km. Organizatorzy zdecydowali się powrócić do tradycji i przenieść bazę imprezy z Jeleniej Góry do Karpacza.

Podobne wiadomości:

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Komentuj:

~myslalem 2009-07-06

ze to ten aktor z transportera hehe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jazda po zmierzchu - jak korzystać z zalet reflektorów?
Jazda po zmierzchu - jak korzystać z zalet reflektorów?
Zimą noc zapada szybko, a dzień jest bardzo krótki. Jak zadbać o możliwie najlepszą widoczność za kierownicą?