mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Karkonoski: Wojna polsko-francuska

Rajd Karkonoski: Wojna polsko-francuska

Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Mitsubishi Lancer) powtórzyli ubiegłoroczny sukces i wygrali 24 Rajd Karkonoski – 4 rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Obrońcy tytułu mistrzów Polski wyprzedzili zwycięzców pierwszego, sobotniego etapu rajdu - Tomasz Kuchara i Daniela Dymurskiego (Peugeot 207 S2000).

Rajd Karkonoski: Wojna polsko-francuska
Walka o zwycięstwo trwała do ostatniego odcinka rajdu. Przed jego rozpoczęciem liderem był Kuchar, 1,8 sekundy przed Bouffier. Francuski kierowca postawił jednak wszystko na jedną kartę i na blisko 22-u kilometrowym odcinku Wleń2 pokonał Kuchara o 5 sekund i wyprzedził go w klasyfikacji całego rajdu o 3,2 sekundy. Bouffier zdobył również maksymalną liczbę 15 punktów za wygranie drugiego dnia rajdu, umacniając się na pozycji lidera mistrzostw Polski.


- "To był niesamowity rajd a walka była niezwykle wyrównana do samego końca. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, zwłaszcza że na ostatnim odcinku mieliśmy drobne problemy ze skrzynią biegów. Na mecie chciałem gratulować Tomkowi zwycięstwa, a okazało się, że to ja wygrałem. Chciałbym wrócić do samochodu S2000, ale na razie nie mam na to budżetu" – powiedział na mecie szczęśliwy Bouffier.

Fascynującą walkę o trzecie miejsce stoczyli Michał Sołowow i Kajetan Kajetanowicz pilotowany przez Jarosława Barana (Subaru Impreza). Ostatecznie o dwie sekundy szybszy okazał się Sołowow, mimo że ostatni oes przegrał aż o 19 sekund. Pierwszą piątkę uzupełnili Radosław Typa z Maciejem Wisławskim (Mitsubishi Lancer).
 W klasie A-7 zwyciężyli Robert Kujawski i Rafał Rzemień (Renault Clio) a w A-6 triumfowali Maciej Rzeźnik z Danielem Siatkowskim (Suzuki Swift). Triumfatorami klasyfikacji Citroen Racing Trophy zostali Tomasz Gryc i Krzysztof Zubik a w klasie A-5 zwyciężyli Karol Piątkowski i Radosław Banach (Fiat Panda). W klasie Open najszybsi byli Andrzej Koper i Jakub Mroczkowski (Subaru Impreza) a wśród aut historycznych Kacper Puszkiel i Alicja Konury (BMW 320).

Z rajdem pożegnali się między innymi wymieniani wśród faworytów Leszek Kuzaj i Michał Bębenek. Pierwszy z nich uszkodził zawieszenie na oesie nr 7, drugi uderzył w drzewo na 8 próbie. W obydwu przypadkach dalsza jazda była niemożliwa. Awaria wykluczyła z kolei Macieja Oleksowicza, którego Peugeot 207 S2000 stanął po siódmym odcinku.

Po 24 Rajdzie Karkonoskim na pozycji lidera mistrzostw Polski umocnił się Bryan Bouffier z dorobkiem 83 punktów. Na drugim miejscu jest aktualnie Tomasz Kuchar, który zgromadził 69 punktów. Kolejne miejsca zajmują Michał Sołowow (58 pkt), Leszek Kuzaj (53 pkt) i Kajetan Kajetanowicz ( 52 pkt).

Kolejną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie rozgrywany w dniach od 6 do 8 sierpnia Rajd Rzeszowski.

Wyniki Rajdu Karkonoskiego:
01. Bryan Bouffier (Mitsubishi Lancer Evo IX) 1:32.06,6
02. Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) strata 3,2 s
03. Michał Sołowow (Peugeot 207 S2000) 1.02,4
04. Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) 1.05,0
05. Radosław Typa ((Mitsubishi Lancer Evo IX) 4.38,7
06. Jurij Protasow (Ukraina/Subaru Impreza) 5.03,3

> Zobacz pełne wyniki

Podobne wiadomości:

Peugeot 407 Coupe – więcej pary!

auto motor i sport 0000-00-00

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.