mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski 2010: 53 załogi na liście

Rajd Polski 2010: 53 załogi na liście

W piątek, 21 maja w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa 67.Rajdu Polski. Miejsce spotkania organizatorów rajdu z dziennikarzami nie było przypadkowe. Polski klasyk od jego pierwszej edycji na mazurskich szutrach w 2005 roku jest przykładem wzorcowej współpracy regionu z najwiekszą imprezą w sportach motorowych w naszym kraju.

Rajd Polski 2010: 53 załogi na liście
Podczas konferencji nastąpiło uroczyste podpisanie umowy między Polskim Związkiem Motorowym a Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który po raz kolejny, jak poinformował marszałek Jacek Protas, wspiera  organizację rajdu. Prezes Polskiego Związku Motorowego – Andrzej Witkowski podkreslił znakomitą współpracę z Urzędem Marszałkowskim oraz rangę wielkiej imprezy sportowej dla regionu w którym sie odbywa. O zaangażowaniu w przygotowania 67.Rajdu Polski mówił także burmistrz Mikołajek – Piotr Jakubowski, który zaznaczył, że rajd stymuluje rozwój ekonomiczny regionu i przyczynia się do jego ogromnej promocji.

Prezes Andrzej Witkowski przedstawił dziennikarzom przebieg dotychczasowych rozmów z FIA dotyczących ponownego rozegrania Rajdu Polski jako rundy rajdowych mistrzostw świata. Zapewnił, że PZM dokłada wszelkich starań aby najbardziej prestiżowy serial rajdowy powrócił na mazurskie szutry. Podkreślił też, iż ubiegłoroczny Rajd Polski uzyskał najwyższe oceny obserwatorów FIA oraz promotora cyklu, firmy North One Sport.

Przygotowania do imprezy omówił dyrektor rajdu – Tomasz Bartoś. Przedstawił również trasę, którą będą miały do pokonania załogi. W tym roku rozegranych zostanie 16 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 255 km. Nowością będzie m.in. odcinek testowy zlokalizowany na Torze Mikołajki. Podczas rajdu załogi pojawią się tam jeszcze trzykrotnie. Najpierw podczas oficjalnej prezentacji i piątkowego prologu, nastepnie w sobotę, kiedy rozegrany zostanie Super OS stanowiący ostatni odcinek pierwszej pętli oraz w niedzielę na zakończanie rajdu.

Do rywalizacji w 67. Rajdzie Polski zgłosiły sie 53 załogi. Nie zabraknie wśród nich Luki Rossettiego (Fiat Abarth S2000), aktualnego lidera mistrzostw Europy oraz triumfatora RME w sezonie 2008.  W Mikołajkach pojawią się także inni znani zawodnicy z Włoch: Lucca Betti (Peugeot 207 S2000) i Corrado Fontana (Mitsubishi Lancer Evo IX) a także Jurij Protasow z Ukrainy (Subaru Impreza) oraz Czech Antonin Tlustak (Skoda Fabia S2000). Oprócz gości z zagranicy zobaczymy również Krzysztofa Hołowczyca (Peugeot 207 S2000), startujących regularnie w ME: Michała Sołowowa i Macieja Oleksowicza  (obaj Fordy F2000) oraz całą polską czołówkę. Występ na mazurskich szutrach zaliczy także startujący w mistrzostwach świata Michał Kościuszko.

Podobne wiadomości:

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Hyundai Motorsport - jak 5 osób rozkręciło zespół rajdowy

Hyundai Motorsport - jak 5 osób rozkręciło...

Aktualności 2015-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda zaprezentowała oficjalnie swój najnowszy model Scala. Należący do klasy kompaktów model mocno zamiesza na rynku.