mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski autem za 2 tysiące

Rajd Polski autem za 2 tysiące

Ryszard Plucha, mimo że jechał daleko za czołówką, mógł liczyć na równie liczne tłumy kibiców i równie duży aplauz podczas przejazdów.

Rajd Polski autem za 2 tysiące

„Rajd wspaniale zorganizowany, żadnych błędów. Błąd niestety popełniłem ja. Za nisko ustawione zawieszenie spowodowało, że, musiałem wolniej jechać. Samochód był świetny, ja trochę gorszy”- powiedział na mecie 61 Rajdu Polski Ryszard Plucha. Wraz z Marcinem Kłosowskim jadąc Tavrią ZAZ wywalczyli czwarte miejsce w licznej klasie A5.

Sześciokrotny mistrz Polski jechał po odcinkach najbardziej prestiżowego rajdu sezonu bardzo płynnie i dostojnie. „Wielu kierowców lekceważy odcinki specjalne Rajdu Polski, wydają się im mało skomplikowane. Zawodnicy szarżują, jadą nie równo, bez rytmu. A należy właśnie znaleźć odpowiedni rytm, utrzymać go, nie łapać gum, nie latać po rowach i tak jak ja zameldować się na mecie” – dodaje doświadczony kierowca.

W dniach 2-4 lipca czerwona Tavria ścigać się będzie po mazurskich szutrach w kolejnej eliminacji Mistrzostw Polski - Rajdzie Kormoran.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.