mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Rzeszowski rozstrzygnięty

Rajd Rzeszowski rozstrzygnięty

Podczas rozegranego w miniony weekend 11 Rajdu Rzeszowskiego, czwartej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zwyciężył zdecydowanie Tomasz Czopik ze swym pilotem Łukaszem Wrońskim jadący samochodem Mitsubishi Lancer.

Rajd Rzeszowski rozstrzygnięty

Trzecie, kolejne już zwycięstwo w rajdowym Pucharze Peugeota, odniosła załoga Mariusz Pelikański z Danielem Dymurskim. Wypracowana pierwszego dnia ogromna przewaga nad rywalami pozwoliła, kontrolując czasy konkurencji, osiągnąć po raz kolejny metę rajdu z kompletem punktów. Jednocześnie Mariusz Pelikański z Danielem Dymurskim uplasowali się na wysokiej, 10 pozycji w klasyfikacji generalnej rajdu.
Mariusz Pelikański: Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się zwyciężyć w tym pięknym i arcytrudnym rajdzie. Jego trasy bardzo przypadły mi do gustu – wąskie, techniczne partie, trudne podjazdy i szybkie spadania – to kwintesencja rajdów. Organizacja rajdu po raz kolejny stała na najwyższym poziomie – świetna sportowa atmosfera powodowała, że aż żal że rajd już dobiegł końca. Jak dla mnie – piątka z plusem – jestem przekonany, że ta eliminacja już niedługo zyska rangę mistrzostw Europy, a z roku na rok coraz silniejszą obsadę nie tylko polskich zawodników.
Załoga Pelikański/Dymurski zajmuje obecnie 2 pozycję w klasyfikacji Pucharu Peugeota, ze stratą 5 punktów do jej lidera.
Nie odbędzie się, planowany na 26-27.09, Rajd Karkonoski. Zarząd Główny PZM odwołał go na wniosek organizatora (Automobilklub Karkonoski z siedzibą w Jeleniej Górze).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.