1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Rajdowe "składaki" debiutują w WRC

Rajdowe "składaki" debiutują w WRC

Na liście zgłoszeń kolejnej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata WRC - Rajdu Argentyny, widnieje 64 zgłoszeń. W tej puli są trzy wyjątkowe auta z nowej kategorii Maxi Rally.

Rajdowe
W ubiegły weekend kierowca Claudio Menzi świętował swoje pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej mistrzostw Argentyny za kierownicą Fiata Punto zgłoszonego w kategorii Maxi Rally. Również w nadchodzącym Rajdzie Argentyny, stanowiącego rundę WRC, kibice będą mogli ujrzeć trzy samochody tej klasy, mimo że nie będą one klasyfikowane w oficjalnych wynikach imprezy.
W dniach 26-29 maja za kierownicą Chevroleta Agile w specyfikacji Maxi Rally zasiądzie Marcos Ligato. Obok niego grupę aut nowej kategorii reprezentować będą Geronimo Padilla w Fordzie Fiesta i Sebastian Abramian w Volkswagenie Gol Trend. Auta te nie są homologowane przez FIA do udziału w WRC, jednak z powodzeniem startują one w Ameryce Południowej, w regionalnych mistrzostwach Codasur. W mistrzostwach Argentyny dodatkowo zgłoszone są też Peugeot, Fiat i KIA. Specyfikacja Maxi Rally stworzona została specjalna z myślą o kierowcach z tego regionu globu i daje im możliwość udziału w rajdach na korzystniejszych warunkach finansowych. Wszystkie auta napędzane są tym samym silnikiem przygotowanym przez Hondę, a elektronikę dostarcza firma tuningowa Berta. Pozostałe podzespoły mechaniczne pochodzą z kolei z magazynów Subaru.
Tematy w artykule: Rajd Argentyny Maxi Rally

Podobne wiadomości:

Rajd Argentyny: Loeb i Kościuszko zdeklasowali rywali

Rajd Argentyny: Loeb i Kościuszko...

Aktualności 2009-04-27

Rajd Argentyny: Nawet kara nie pokonała Loeba

Rajd Argentyny: Nawet kara nie pokonała Loeba

Aktualności 2011-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Samochody Mazdy dostępne od ręki
Samochody Mazdy dostępne od ręki
Problemy z dostępnością nowych samochodów na rynku skłoniły Mazdę do przygotowania programu Mazda Last Minute, w którym wyszukać można egzemplarze dostępne u dilerów od ręki.