mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rally Tribec: Piękna walka polskich załóg

Rally Tribec: Piękna walka polskich załóg

Mimo że tegoroczny Rajd Tribec na Słowacji trwał jeden dzień, to rywalizacja na dziewięciu odcinkach specjalnych była niesamowicie zacięta. Duży wkład w tą atmosferę miały przede wszystkim polskie załogi - w tym duet M2Rally - Łukasz Markowski / Maciej Machela, których patronem medialnym jest portal Mojeauto.pl.

Rally Tribec: Piękna walka polskich załóg
Jednym z faworytów do wygrania słowackiej imprezy zorganizowanej w okolicach miasta Topolcany był Grzegorz Grzyb, pilotowany przez Roberta Hundlę. Rzeszowianin dysponujący Fordem Focusem WRC przez 8 odcinków specjalnych rywalizował zaciekle z Jaroslavem Melicharkiem w Mitsubishi Lancerze WRC. Na ostatniej próbie, rozgrywanej w deszczu, Polak zaatakował rywala i wyprzedził go o 7,6 s. w łącznych wynikach. Radość ze zwycięstwa trwała jednak do momentu pojawienia się informacji od sędziów. Grzyb podczas przejazdu OS9, ostatniego w rajdzie, dotknął oponę ustawioną na sztucznej szykanie. Polak otrzymał za to przewinienie karę 10 sekund i musiał pogodzić się z porażką.

Nie mniej emocji towarzyszyło w klasie A6, gdzie główne skrzypce grały dwie polskie załogi startujące na bliźniaczych Citroenach C2R2 - Jan Chmielewski / Grzegorz Dachowski i Łukasz Markowski / Maciej Machela. Od początku szybkie tempo narzucił Markowski, który nie do że rozprawił się z całą klasą A6 to jeszcze podgryzał kierowców startujących w mocniejszych autach klasy N4 i S2000. Reprezentant M2Rally po pierwszej pętli wypracował sobie kilkusekundową przewagę nad najgroźniejszym rywalem w klasie - Janem Chmielewskim. Ten przebudził się podczas drugiej pętli, gdzie nie pozwolił Markowskiemu na odskoczenie. Obaj kierowcy naprzemian wygrywali odcinki z różnicami nie przekraczającymi 2 sekund. Ostatecznie batalię rozstrzygnął na swoją korzyść Chmielewski, który wykorzystał pecha Markowskiego, który jako jedyny przedostatni odcinek przejechał w strugach wiosennego deszczu. Na ostatniej próbie Chmielewski był szybszy o 1,6 s. i wygrał cały rajd w klasie z przewagą 5,8 s. nad duetem Markowski / Machela, którego patronem medialnym jest Mojeauto.pl

Na Słowacji dobrze zaprezentowała się też załoga L-Subaru Poland Rally Team w składzie Wojtek Chuchała / Kamil Heller. Młody skład w Imprezie STi zajął drugie miejsce w klasie N4 i szóste w generalnej klasyfikacji rajdu.

Podobne wiadomości:

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Aktualności 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wady wzroku u kierowców
Wady wzroku u kierowców
Jak wynika z badań, nawet dwie trzecie kierowców w Polsce nie jest świadomych swojej wady wzroku lub korzysta ze źle dobranych okularów. To poważne zagrożenie.