1. mojeauto.pl >
 2. motogazeta >
 3. Aktualności >
 4. Ranking niezawodności wg Consumer Reports

Ranking niezawodności wg Consumer Reports

Japońskie auta są najbardziej niezawodne, wynika z danych najnowszego rankingu, opracowanego przez Consumer Reports. Całe podium zajęły marki z Japonii.

Ranking niezawodności wg Consumer Reports
Lexus zajął pierwsze miejsce w rankingu najbardziej niezawodnych marek samochodów opracowanym przez Consumer Reports. Podium uzupełniają Mazda i Toyota. Dominacja japońskich producentów znajduje odzwierciedlenie w zestawieniu najmniej awaryjnych modeli – każdy z wymienionych producentów ma w nim trzech reprezentantów.

Lexus na szczycie

W rankingu niezawodności Consumer Reports na rok 2020 Lexus zajął pierwsze miejsce z wynikiem 81 na 100 możliwych punktów. Za najbardziej niezawodne auto japońskiego producenta klasy premium uznano kompaktowego sedana IS.

Modele Lexusa znalazły się również na oddzielnej liście 10 najbardziej niezawodnych samochodów opracowanej przez amerykańską organizację. Na czwartym miejscu uplasował się SUV GX, który zdobył 91 punktów. Siódma lokata z oceną 89 oczek przypadła Lexusowi NX, a na 10. pozycji znalazł się model GS, który zdobył ich 87.

To kolejna nagroda za niezawodność przyznana w tym roku Lexusowi. W lutym japoński producent zwyciężył w badaniu U.S. Vehicle Dependability Study 2019 zorganizowanym przez firmę analityczną J.D. Power. A w połowie roku Lexus zajął pierwsze miejsce w brytyjskim rankingu What Car? Reliability Survey.

Japońskie podium z Toyotą

Bardzo wysoki wynik w rankingu niezawodności Consumer Reports zdobyła należąca do tego samego koncernu co Lexus Toyota. Japońskiemu producentowi aut popularnych przyznano 77 punktów, co zapewniło marce trzecie miejsce.

Lexusa i Toyotę na podium rozdzieliła Mazda, która również zdobyła 77 oczek i znalazła się na drugiej lokacie. Za najbardziej niezawodną Toyotę uznano Corollę Hatchback, a w przypadku Mazdy najmniej kłopotów sprawia kabriolet MX-5.

Mazda MX-5 i Toyota Prius najbardziej niezawodne

Obie marki mają również reprezentantów na stworzonej przez Consumer Reports liście 10 najbardziej niezawodnych modeli samochodów. W przypadku Toyoty są to trzy modele – hybrydowe Prius Prime (w Europie znany jako Prius Plug-in) i Prius oraz terenowy 4Runner.

Toyota Prius Prime zajęła drugie miejsce w rankingu z wynikiem 94 punktów, na trzecim znalazł się Prius, któremu przyznano 92 oczka. Toyota 4Runner zdobyła ocenę 87, co dało jej ósme miejsce.

Mazdę również reprezentują trzy auta. MX-5 zajęło pierwsze miejsce z wynikiem 95 punktów, na szóstej lokacie znalazło się CX-3 z oceną 89, a dziewiąte miejsce dzięki wynikowi 87 przypadło CX-9. Jedynym samochodem w zestawieniu stworzonym przez producenta spoza Japonii jest koreański Hyundai Kona.

W pierwszej dziesiątce tegorocznego rankingu znalazła się jeszcze jedna japońska marka – Subaru, które zajęło siódmą pozycję. Azjatycką reprezentację uzupełniają: piąty Genesis, szósty Hyundai oraz KIA, której przypadła dziewiąta lokata. W górnej części tabeli znalazły się jeszcze dwie marki z Europy – Porsche sklasyfikowane tuż za podium oraz Mini, które zajęło 10. miejsce, a także Dodge na ósmym miejscu.

Łącznie w amerykańskim zestawieniu uwzględniono 30 producentów. Aby dana marka znalazła się w rankingu, analitycy Consumer Reports potrzebują wystarczających danych o przynajmniej dwóch stworzonych przez nią modelach. Stąd na liście brakuje takich producentów jak Fiat czy Land Rover.

Tegoroczny ranking stworzono na podstawie danych dotyczących 420 tys. samochodów.

10 najbardziej niezawodnych marek według Consumer Reports 2020

 1. Lexus
 2. Mazda
 3. Toyota
 4. Porsche
 5. Genesis
 6. Hyundai
 7. Subaru
 8. Dodge
 9. Kia
 10. Mini

Podobne wiadomości:

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Aktualności 2017-10-04

Te auta używane najchętniej sprowadzają Polacy

Te auta używane najchętniej sprowadzają...

Aktualności 2016-04-14

Komentuj:

~W 2020-04-08

W Łodzi i okolicach Polecam firmę The King autoskup. Szybko i sprawnie. Płatność gotówką. Dojazd do klienta. Uczciwa firma. www.the-king.pl

~Linda 2020-01-09

JAK UZYSKAŁEM MÓJ POŻYCZKĘ Z TEJ WIELKIEJ FIRMYnnWitajcie moi drodzy ludzie, jestem Linda McDonald, obecnie mieszkająca w Austin Texas w USA. W tej chwili jestem wdową z trójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w kwietniu 2018 r. I musiałem refinansować i opłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a większość banków odmówiła mi kredytu, nie daj się zwieść tym oszustom, którzy nazywają ich pożyczkodawcami, wszyscy są oszustwem, wszystko czego chcą to twoje pieniądze i dobrze ich nie słyszysz, oni zrobili mi to dwa razy, zanim spotkałem pana Davida Wilsona. Najciekawsze jest to, że moja pożyczka została przekazana mi w ciągu 74 godzin, więc radzę skontaktować się z panem Davidem, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki i masz pewność, że możesz go spłacić na czas, możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej… harmonogram, jeśli musisz skontaktować się z jakąkolwiek firmą w sprawie zabezpieczenia pożyczki bez zabezpieczenia, skontaktuj się z panem Davidem Wilsonem w sprawie pożyczkinnOferują one wszelkiego rodzaju kategorie pożyczeknnPożyczka krótkoterminowa (5_10 lat)nPożyczka długoterminowa (20_40)nPożyczka na media (10_20)nOferują pożyczki jaknKredyt mieszkaniowy ............., Kredyt biznesowy ........ Kredyt dłużny .......nPożyczka studencka .......... Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczejnPożyczka biznesowa ......., Pożyczka firmowa .............. itdnE-mail .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com)nJeśli chodzi o kryzys finansowy i pożyczkę, pożyczka finansowa Davida Wilsona jest miejscem, do którego należy się udać, proszę powiedz mu, że pani Linda McDonald kieruje tobą Powodzenia ... ....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do jazdy po dłuższym postoju?
Jak przygotować samochód do jazdy po dłuższym postoju?
W czasie pandemi koronawirusa większość z nas porzuciła swoje auta na rzecz zamknięcia w domach. Tymczasem nieużywane długo samochody wymagają przed uruchomieniem kilku zabiegów.

Podkast VW Podkast VW