1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Redaktor "auto motor i sport" jurorem Car of the Year

Redaktor "auto motor i sport" jurorem Car of the Year

Roman Popkiewicz, redaktor naczelny magazynu "auto motor i sport", został jurorem najbardziej prestiżowego i najstarszego konkursu na najlepszy samochód w Europie – Car of the Year.

Redaktor

Roman Popkiewicz dołączył tym samym do grona dziennikarzy motoryzacyjnych, którzy co roku jednemu spośród kilkudziesięciu nowych modeli przyznają tytuł najlepszego samochodu roku. Będzie drugim, obok Macieja Ziemka, członkiem jury reprezentującym Polskę w tym konkursie.

Z dziennikarską branżą motoryzacyjną Roman Popkiewicz jest związany od ponad dwudziestu lat i od samego początku z magazynem auto motor i sport. Najpierw jako redaktor, później jako redaktor odpowiedzialny za testy samochodów oraz dział sportów motorowych, a od maja 2018 roku jako redaktor naczelny.

W polskim środowisku motoryzacyjnym jest znany ze swojej pasji do samochodów, wśród współpracowników z dbałości o każdy detal, a wśród czytelników – z wyrazistego języka i szczerego wyrażania opinii.

Studiował ekonomię oraz fizykę i interesuje się wszystkim, co jest związane z nauką oraz współczesnymi technologiami. Dla kontrastu, w jego garażu parkuje trzydziestoletnie BMW 325i, w którym zostało przerobione praktycznie wszystko poza poszyciem nadwozia.

Roman Popkiewicz: "Jednym z największych przywilejów naszej pracy jest dostęp do wszystkiego w świecie samochodów. Do najnowszych modeli i najświeższych technologii, a przede wszystkim do ludzi, którzy tworzą samochody – inżynierów, stylistów i menedżerów. Pod tym względem członkostwo w jury konkursu Car of the Year otwiera przed auto motor i sport nowe możliwości. Wyróżnienie związane z tym członkostwem dotyczy nie tylko mnie, lecz jest wyrazem uznania dla całej redakcji magazynu."

Maciej Mizuro, prezes wydawnictwa Motor-Presse Polska Sp. z o.o.: "Serdecznie gratuluję Romkowi – zasiadanie w jury Car of the Year to wielka nobilitacja i zwieńczenie dziennikarskiej, motoryzacyjnej kariery. To właściwy człowiek na właściwym miejscu, najwyższej klasy fachowiec i ekspert samochodowy. Wybór do jury COTY traktuję również w kategoriach sukcesu osobistego – wydawcy kierowanego przez Romka magazynu – jako potwierdzenie dziennikarskich kompetencji redakcji. Chciałbym przypomnieć, że to już drugi juror ze »stajni« auto motor i sport. Pierwszym jest Maciej Ziemek, wieloletni redaktor auto motor i sport i również były redaktor naczelny, obecnie współpracujący z naszą redakcją."

Car of the Year

Car of the Year to najważniejszy i najstarszy europejski konkurs motoryzacyjny, którego historia sięga 1963 roku. Obecnie jury składa się z 60 najlepszych dziennikarzy reprezentujących najbardziej wpływowe media motoryzacyjne z 23 krajów Europy.

Co roku spośród samochodów zgłoszonych do konkursu Car of the Year jurorzy wybierają model najlepszy pod względem innowacyjności, funkcjonalności, technologii, cech praktycznych oraz stylizacji. Nagroda Car of the Year jest wyrazem uznania jury dla wkładu producentów w rozwój motoryzacji, a dla miłośników motoryzacji z całego świata wskazaniem najbardziej wyróżniających się samochodów na rynku.

Magazyn auto motor i sport

Magazyn "auto motor i sport" to jeden z najbardziej opiniotwórczych miesięczników motoryzacyjnych w Polsce, wydawany przez Motor-Presse Polska Sp. z o.o. od 1994 roku. Dostarcza informacji oraz opinii o rynku motoryzacyjnym, publikując m.in. testy i porównania, a także prezentując najnowsze technologie oraz trendy, które kształtują świat motoryzacji. Od 25 lat "auto motor i sport" organizuje też plebiscyt Best Cars, tj. międzynarodowe badanie preferencji konsumenckich w motoryzacji.

Tematy w artykule: Car of the Year auto motor i sport

Podobne wiadomości:

Car of the Year 2019 – lista kandydatów

Car of the Year 2019 – lista kandydatów

Aktualności 2018-11-06

Car of the Year 2020. Pełna lista kandydatów

Car of the Year 2020. Pełna lista kandydatów

Aktualności 2019-10-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 GT3 - premiera
Nowe Porsche 911 GT3 - premiera
Porsche prezentuje nowe 911 GT3. Najnowsze, siódme wcielenie tego sportowego samochodu powstało, tak jak poprzednie, w ścisłej współpracy z Porsche Motorsporti zachowuje wolnossący silnik typu bokser.