mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele

Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele

Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.

Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele

Jak pokazują wyniki rejestracji nowych samochodów w Polsce, po 11 miesiącach 2018 roku Volkswagen Group Polska powiększa swój udział w rejestracji nowych samochodów w Polsce o niemal 15 procent w porównaniu z wynikiem w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Zestawienie rejestracji nowych samochodów w listopadzie pokazuje, że zmniejszenie dostaw aut – związane wyłącznie z wejściem w życie nowej procedury homologacji według testów WLTP – marki należące do Volkswagen Group Polska mają już za sobą. Miesiąc ten przyniósł spółce wzrost udziału w rynku do 30,4 procent.

W porównaniu do wyników w 2017 roku Grupa odnotowała wzrost zarówno w listopadzie, jak i w całym okresie od początku roku. Z rejestracjami wynoszącymi w minionym miesiącu 13.158 samochodów Volkswagen Group Polska pozostaje liderem rynku.

Volkswagen Group Polska od lat zajmuje w Polsce pozycję lidera rynku nowych samochodów. Listopad przyniósł umocnienie tej pozycji w postaci wzrostu udziału w rynku do 30,4 procent. Wynik ten jest lepszy o 1,2 punktu procentowego w stosunku do wyniku w listopadzie 2017 roku.

Listopad 2018 roku był również lepszy pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w stosunku do wyniku, który Grupa uzyskała w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. W ubiegłym miesiącu zarejestrowano 13 158 nowych samochodów Grupy (w listopadzie 2017 roku – 12 392).

Również w zestawieniu styczeń-listopad tego roku Volkswagen Group Polska może pochwalić się dobrymi wynikami. W 2018 roku Grupa dostarczyła w sumie 141 849 samochodów. Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku liczba zarejestrowanych nowych samochodów Grupy wynosiła 123 618 egzemplarzy (wzrost o 14,7 procent).

Warto zaznaczyć, że dwie marki, których samochody były najczęściej rejestrowane w listopadzie, wchodzą w skład Volkswagen Group Polska. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Skoda, która jest jego niekwestionowanym liderem od niemal 10 lat. Drugie przypadło Volkswagenowi.


Podobne wiadomości:

Volkswagen wprowadza wersje IQ.DRIVE i Offroad

Volkswagen wprowadza wersje IQ.DRIVE i...

Aktualności 2019-08-09

Volkswagen opracował nową skrzynię biegów

Volkswagen opracował nową skrzynię biegów

Technika 2019-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Daleka podróż bez noclegu? Nie ryzykuj
Daleka podróż bez noclegu? Nie ryzykuj
Długa podróż samochodem jest męcząca dla kierowcy. Konieczne są nie tylko często odpoczynki, ale i nocleg, w przypadku dalszych tras.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK