mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele

Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele

Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.

Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele

Jak pokazują wyniki rejestracji nowych samochodów w Polsce, po 11 miesiącach 2018 roku Volkswagen Group Polska powiększa swój udział w rejestracji nowych samochodów w Polsce o niemal 15 procent w porównaniu z wynikiem w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Zestawienie rejestracji nowych samochodów w listopadzie pokazuje, że zmniejszenie dostaw aut – związane wyłącznie z wejściem w życie nowej procedury homologacji według testów WLTP – marki należące do Volkswagen Group Polska mają już za sobą. Miesiąc ten przyniósł spółce wzrost udziału w rynku do 30,4 procent.

W porównaniu do wyników w 2017 roku Grupa odnotowała wzrost zarówno w listopadzie, jak i w całym okresie od początku roku. Z rejestracjami wynoszącymi w minionym miesiącu 13.158 samochodów Volkswagen Group Polska pozostaje liderem rynku.

Volkswagen Group Polska od lat zajmuje w Polsce pozycję lidera rynku nowych samochodów. Listopad przyniósł umocnienie tej pozycji w postaci wzrostu udziału w rynku do 30,4 procent. Wynik ten jest lepszy o 1,2 punktu procentowego w stosunku do wyniku w listopadzie 2017 roku.

Listopad 2018 roku był również lepszy pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w stosunku do wyniku, który Grupa uzyskała w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. W ubiegłym miesiącu zarejestrowano 13 158 nowych samochodów Grupy (w listopadzie 2017 roku – 12 392).

Również w zestawieniu styczeń-listopad tego roku Volkswagen Group Polska może pochwalić się dobrymi wynikami. W 2018 roku Grupa dostarczyła w sumie 141 849 samochodów. Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku liczba zarejestrowanych nowych samochodów Grupy wynosiła 123 618 egzemplarzy (wzrost o 14,7 procent).

Warto zaznaczyć, że dwie marki, których samochody były najczęściej rejestrowane w listopadzie, wchodzą w skład Volkswagen Group Polska. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Skoda, która jest jego niekwestionowanym liderem od niemal 10 lat. Drugie przypadło Volkswagenowi.


Podobne wiadomości:

SUV-y rosną w siłę

SUV-y rosną w siłę

Aktualności 2018-11-08

Jak przewiduje Volkswagen, już za kilka lat nawet co drugi samochód marki sprzedawany na świecie będzie miał nadwozie typu SUV.

Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele

Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele

Aktualności 2019-01-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Następca Lexusa LFA jeszcze w tym roku?
Następca Lexusa LFA jeszcze w tym roku?
To już niemal pewne. Lexus pracuje nad wyraźnie mocniejszą i bardziej ekstremalną odsłoną modelu LC.