mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Japoński kompakt ustanowił rekord Guinessa pod względem minimalnego zużycia paliwa na trasie obejmującej 24 kraje Unii Europejskiej. Rezultat robi naprawdę spore wrażenie.

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa
Fergal McGrath i Julian Warren to dwoje pracowników Działu Badawczo-Rozwojowego Hondy. 1 czerwca spakowali się do Hondy Civic Tourer 1,6 i-DTEC i ruszyli w drogę przez 24 kraje Unii Europejskiej. Ich celem było osiągnięcie jak najniższego zużycia paliwa na tym dystansie i ustanowienie Rekordu Guinessa w kategorii „Najniższe zużycie paliwa – wszystkie przylegające do siebie 24 kraje Unii Europejskiej”. Po 25 dniach oszczędnej jazdy i pokonaniu 13 498km zakończyli swój eko-maraton z niesamowitym wynikiem: 2,81 litra oleju napędowego na każde 100km!

To o litr mniej od deklarowanego przez producenta średniego zużycia paliwa. Zasięg na pełnym baku wyniósł 1500km. Tak wyprawę komentuje Fergal McGrath: „Nie było łatwo, ale w sumie mieliśmy dużo zabawy, a ustanowienie nowego Światowego Rekordu Guinnessa sprawiło, że cały ten trud po prostu się opłacił. To był ogromny zespołowy wysiłek, chciałbym podziękować za poświęcenie i wsparcie wszystkim, którzy byli zaangażowani w projekt. Po spędzeniu tak długiego czasu za kierownicą, Julian i ja jesteśmy bardzo szczęśliwi, mogąc wrócić za swoje biurka!”.

Rekordziści tylko 9 razy zatrzymali się na tankowanie i zebranie wszystkich koniecznych do potwierdzenia rekordu dowodów - m.in. nagrań wideo, zdjęć i podpisów niezależnych świadków. Auto nie było specjalnie przygotowane do wyczynu - to standardowy Civic, prosto z taśmy montażowej angielskiej fabryki w Swindon. Kompakt Hondy z turbodieslem 1,6 i-DTEC w naszym redakcyjnym teście także popisał się wstrzemięźliwością w konumpcji "ropy".

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 70 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Honda szykuje coś tajemniczego - Targi...

auto motor i sport 2015-08-27

O Project 2&4 wiemy nie wiele i dziś możemy się jedynie domyślać, co nas czeka we Frankfurcie. W Niemczech zobaczymy również nową Hondę Jazz oraz HR-V.

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.