mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowa liczba wezwań do serwisów w USA

Rekordowa liczba wezwań do serwisów w USA

2004 rok jest już rekordowym na terenie Stanów Zjednoczonych pod względem liczby wezwanych modeli do kontroli. Łącznie liczba aut przekroczyła 25 milionów.

Poprzedni niechlubny rekord należał do 2000 roku, w którym wezwano 24,6 mln samochodów. Dane pochodzą z raportu opracowanego przez amerykańską organizację rządową NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration).

Na czele tej listy plasuje się koncern GM z liczbą 10,5 mln aut wszystkich marek na terenie Ameryki Północnej, z czego większość w USA. W 2003 roku liczba ta wyniosła 7,8 miliona, a w 2000 - 5,7 mln. Według danych Toyoty Motor w tym roku wezwano już do serwisów 890 tys. aut, cztery razy więcej niż przez rokiem.

Według ekspertów jest kilka powodów tej rosnącej liczby wzywanych do kontroli aut. Przede wszystkim uregulowania federalne nakazują producentom przekazywanie do NHTSA wszystkich raportów o tego typu akcjach. Obecne modele coraz bardziej polegają na elektronice, która nie jest tak niezawodna, a z drugiej strony nie można jej "na własną rękę" naprawić. Coraz częściej też stosuje się praktykę wspólnych części do różnych modeli, co nie wpływa na ich jakość.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.