mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowa sprzedaż Saaba we wrześniu

Rekordowa sprzedaż Saaba we wrześniu

We wrześniu sprzedaż Saaba wzrosła aż o 42% w stosunku do roku ubiegłego. Sprzedaż łączna w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku jest wyższa o 7.6% w porównaniu z tym samym okresem roku 2002. Nabywców znalazło 99 970 saabów, czyli o 7 085 sztuk więcej niż w roku ubiegłym.

Rekordowa sprzedaż Saaba we wrześniu

W Szwecji sprzedano 18 485 Saabów, co również stanowi wzrost w stosunku do roku 2002. W Stanach Zjednoczonych bieżący rok jest najlepszy w całej 47-mio letniej historii sprzedaży Saaba. W samym tylko wrześniu sprzedano tam 4 367 aut, co jest liczbą dwa razy większą niż we wrześniu roku ubiegłego. Na rynku amerykańskim w dziewięciu pierwszych miesiącach bieżącego roku sprzedano 37 397 saabów.
„Wszystko wskazuje na to, że w tym roku sprzedaż osiągnie bardzo wysoki poziom” – mówi Jan Åke Jonsson, Vice Prezes Saab Automobile AB odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w Europie i Azji. „Cieszy nas fakt, że Nowy Saab 9-3 SportSedan spotkał się z bardzo dobrym odbiorem przez naszych klientów. Szczególnie w Szwecji i we Włoszech”.
Także na polskim rynku samochodów osobowych Saab umocnił we wrześniu swoją pozycję. Spółka Almeco – Wyłączny Importer Saaba do Polski zanotowała ponad 30% wzrost sprzedaży w porównaniu do roku ubiegłego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 – premiera
Nowe Porsche 911 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Porsche zaprezentowało światu nową generację Porsche 911. To ósma odsłona kultowego auta.