mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowe wyniki Porsche w Polsce

Rekordowe wyniki Porsche w Polsce

Porsche ma za sobą najlepsze pierwsze półrocze w swojej historii – zarówno w ujęciu globalnym, jak i na polskim rynku. W pierwszej połowie roku w naszym kraju zarejestrowano o jedną czwartą więcej aut niż rok wcześniej.

Rekordowe wyniki Porsche w Polsce

Od stycznia do czerwca 2018 r. w naszym kraju zarejestrowano 885 nowych samochodów Porsche, o 26,4 proc. więcej niż w pierwszym półroczu poprzedniego roku. Oznacza to, że sprzedaż Porsche w Polsce rośnie bardziej dynamicznie niż cały rynek motoryzacyjny, a także jak segment marek premium.

Motorem wzrostu rejestracji Porsche w Polsce jest przede wszystkim nowa generacja Cayenne. Sportowy SUV, dostępny w wersjach benzynowych oraz hybrydowej, w swojej najnowszej odsłonie szybko zyskał uznanie polskich klientów. W I półroczu tego roku znalazł 231 nabywców – ponaddwukrotnie więcej niż w tym samym okresie 2017 r. (wzrost o 104,4 proc.).

Wysoką dynamikę notuje również sprzedaż Porsche Panamera – wynik 180 egzemplarzy jest o 38,5 proc. lepszy niż w pierwszych sześciu miesiącach zeszłego roku. Liderem gamy modelowej pozostaje SUV Macan, z wynikiem zbliżonym do ubiegłorocznego (289 aut, spadek o 13,5 proc.).

Niezmiennie dużym popytem cieszą się dwudrzwiowe samochody sportowe Porsche. Liczba rejestracji modeli 718 Boxster i Cayman wzrosła aż o 74,4 proc., do 75 sztuk. Z kolei kultowa „911” od stycznia do czerwca trafiła w ręce ponad setki polskich klientów, co stanowi wynik o ponad jedną trzecią lepszy od zeszłorocznego (wzrost o 37,5 proc.). To m.in. zasługa stale poszerzanej gamy modelowej – tylko w ostatnich miesiącach zadebiutował purystyczny wariant 911 T oraz ekstremalna odmiana 911 GT3 RS.

– Rynek polski jest wciąż jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków dla Porsche – mówi Wojciech Grzegorski, dyrektor marki Porsche w Polsce. – Rośniemy niemal trzykrotnie szybciej niż cała Europa.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche

Podobne wiadomości:

Porsche rusza z produkcją odświeżonego Macana

Porsche rusza z produkcją odświeżonego Macana

Aktualności 2018-09-03

Nowe Porsche 911 – premiera

Nowe Porsche 911 – premiera

Premiery 2018-11-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
27 listopada w Los Angeles odbędzie się światowy debiut ósmej generacji Porsche 911 – 55 lat po premierze pierwszej odsłony modelu. To dobry powód, by spojrzeć wstecz i przyjrzeć się siedmiu poprzednim pokoleniom 911.