mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowe wyniki sprzedaży Mitsubishi Fuso

Rekordowe wyniki sprzedaży Mitsubishi Fuso

W ciągu pierwszego półrocza 2008 r. wyniki sprzedaży Mitsubishi Fuso Europe były lepsze o 15,2% w porównaniu do roku ubiegłego - wzrosły do poziomu 9.900 pojazdów (od stycznia do czerwca 2007 r. sprzedaż wyniosła 8.583 sztuk).

Rekordowe wyniki sprzedaży Mitsubishi Fuso
W ten sposób sprzedaż półroczna osiągnęła najwyższy poziom od momentu objęcia pakietu większościowego w Mitshubishi Fuso przez Daimlera. Sukces ten wpłynął  również znacząco na rekordowe wyniki osiągnięte przez Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC) na wszystkich rynkach zagranicznych, na których odnotowała ona wzrost sprzedaży o 28,1%.

Alexander Müller, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Mitsubishi Fuso Europe z dumą komentuje ten wynik: Nawet na naszych stałych rynkach sprzedaż osiągnęła rekordowy poziom, wzrastając o 13,4%. Z pewnością wejście Mitsubishi Fuso Europe na nowe rynki Europy Wschodniej przyczyniło się do rozwoju, którego byliśmy świadkiem w pierwszym półroczu.
Mitsubishi Fuso Canter pojawił się bowiem na rynku na Węgrzech, w Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Bośni, Serbii i Czarnogórze. Obecnie sieć sprzedażowa firmy obejmuje 33 kraje europejskie.

W pierwszym półroczu 2008 r. sprzedaż w Europie Zachodniej wzrosła o 11,6%, sprzedano 4.874 samochodów marki Canter. Rekordowe wyniki dotyczą także rynków, na których samochód ma ugruntowaną pozycję – w Holandii (+51,9%, 284 pojazdów), Grecji (+41,0%, 165 pojazdów), Wielkiej Brytanii (+24,2%, 610 pojazdów) i Francji (+12,2%, 935 pojazdów). Należy zaznaczyć, że znaczące wzrosty sprzedażowe, na poziomie 53,1% i 701 pojazdów (w roku 2007: 458), marka odnotowała na rynkach nowych państw członkowskich i aspirujących do wejścia do Unii Europejskiej. Rekordowe wyniki  w takich krajach jak Polska (+72,3%, 193 jednostek) i Słowacja (+22,6%, 130 jednostek) przyczyniły się znacząco do osiągnięcia rekordowych poziomów w pierwszym półroczu.

Pod koniec stycznia na rzecz Deutsche Post World Net przekazany został pierwszy Fuso Canter z napędem hybrydowym, Fuso Canter Eco Hybryd. W ten sposób spółłka ta stała się pierwszą firmą w branży logistycznej testującą przydatność aut dostawczych z napędem hybrydowym do codziennych zadań. Testy rozpoczęto w kilku punktach dystrybucyjnych DHL Express w Zjednoczonym Królestwie, a ponadto od lipca także inni klienci z Wysp korzystają z zakupionych dodatkowo hybrydowych Canterów.

Mitsubishi Fuso Truck & Bus Corporation (MFTBC), z siedzibą główną w Kawasaki w Japonii, to jeden z wiodących producentów samochodów do celów transportowych w Azji. W pierwszym półroczu 2008 r. firma sprzedała 95.600 pojazdów –  lekkich, średnich oraz ciężkich samochodów ciężarowych i autobusów. Daimler AG jest właścicielem 85% udziałów w MFTBC, pozostałe 15% pozostaje własnością Mitsubishi Group. Mitsubishi Fuso zajmuje kluczowe miejsce w strukturze Daimler Trucks.

Wyniki sprzedażowe Mitsubishi Fuso publikowane są z jednomiesięcznym opóźnieniem. W wyniku stosownych korekt wyniki sprzedażowe za rok 2007 dla Niemiec, Szwajcarii, Belgii i Czech różnią się od wyników,

Podobne wiadomości:

Fuso Canter z lekkimi zmianami

Fuso Canter z lekkimi zmianami

Aktualności 2013-10-31

Fuso Canter ma 50 lat

Fuso Canter ma 50 lat

Aktualności 2013-04-25

Komentuj:

~Krystian 2008-08-19

Lepsze wyniki sprzedaży mają też salony Chryslera, Jeepa i Dodga. To głównie za sprawą ich oferty, gdzie sprzedają auta po zagranicznych cenach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ósma generacja kultowego Porsche 911 nadchodzi wielkimi krokami. Trwają właśnie ostatnie testy przed oficjalną prezentacją auta.