1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Rekordowy kwartał Kia Motors w Europie

Rekordowy kwartał Kia Motors w Europie

Kia Motors ma za sobą najlepszy w historii kwartał pod względem sprzedaży nowych aut w Europie.

Rekordowy kwartał Kia Motors w Europie

Według danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA) od stycznia do marca 2019 roku Kia Motors dostarczyła klientom 132 174 samochody, co oznacza wzrost o 0,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wzrost dostaw w Polsce jest ponad 10-krotnie większy niż w Europie i wynosi 6,68 procent.

W pierwszym kwartale 2019 roku zarejestrowano w Polsce 7 379 nowych samochodów marki Kia, czyli o 462 egzemplarze więcej niż od stycznia do marca 2018 roku.

W każdym z trzech miesięcy tego roku Kia Motors Polska dostarczyła klientom więcej samochodów niż w analogicznych miesiącach 2018 roku. Liczba rejestracji w marcu była o 1,15 procent wyższa niż w marcu 2018 roku i o 3,18 procent wyższa niż w lutym tego roku.

Ulubione modele Kia w Polsce

Numerem jeden wśród modeli marki Kia w Polsce pod względem liczby rejestracji jest SUV Sportage (1 834 zarejestrowane egzemplarze), tuż za nim plasuje się Ceed (1 674 sztuki). Na najniższym stopniu podium znajduje się Rio (908 aut), które wyprzedza Stonica (759 samochodów).

Miejski crossover marki Kia może pochwalić się największym wzrostem liczby rejestracji (+76,92 procent) w porównaniu z liczbą rejestracji w marcu 2018 roku. Co ciekawe, drugim modelem pod względem wzrostu liczby rejestracji jest sportowy Stinger – plus 69,70 procent. Tylko w pierwszym kwartale tego roku na drogi wyjechało 168 Stingerów.

Na trzecim miejscu w tym zestawieniu plasuje się Optima (+62,82 procent). Od stycznia do marca zarejestrowano 451 egzemplarzy modelu klasy średniej – o tylko jeden mniej niż małego Picanto.

Kia Ceed ciągnie sprzedaż

Od chwili debiutu Kii Ceed nowej generacji w ubiegłym roku, sprzedaż kompaktowego modelu marki Kia stale rośnie. W pierwszym kwartale 2019 r. była wyższa o aż 29 proc. w porównaniu do sprzedaży w analogicznym okresie 2018 roku (wzrost z 19 000 do 24 510 egzemplarzy).

Szczególnie popularny wśród klientów jest nowy pięciodrzwiowy ProCeed, którego od stycznia do marca wybrało 3 908 nabywców. W wypadku tego modelu wzrost sprzedaży jest niemal pięciokrotny (+459,9 procent) w porównaniu do sprzedaży trzydrzwiowego pro_cee'd w pierwszym kwartale w 2018 r.

Ceed hatchback i kombi odnotowały wzrost sprzedaży o – odpowiednio – 12,0 i 13,5 procent w porównaniu ze sprzedażą w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Gdy do salonów trafi Ceed w wersji crossover, co nastąpi jeszcze w tym roku, popyt na modele z rodziny nowego Ceeda będzie jeszcze większy.

Ceed jest drugim, po modelu Sportage, najlepiej sprzedającym się autem marki Kia w Europie. Sprzedaż kompaktowego SUV-a w pierwszym kwartale 2019 roku wyniosła 32 354 sztuk.

Hybrydy i modele elektryczne

W 2019 roku, jak dotychczas, jeden na osiem samochodów marki Kia sprzedanych w Europie był modelem hybrydowym, hybrydowym typu plug-in lub elektrycznym. Łączna sprzedaż tych aut w pierwszym kwartale wyniosła 18 670 egzemplarzy, co oznacza, że była o ponad jedną trzecią większa niż przed rokiem.

Bestsellerowym hybrydowym modelem marki Kia jest Niro, którego sprzedaż od stycznia do marca wyniosła 15 595 sztuk i była o 49,6 procent wyższa w porównaniu ze sprzedażą w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Niro zarówno w wersji hybrydowej, jak i hybrydowej typu plug-in cieszą się popytem większym niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie Kia zaprezentowała Niro Hybrid i Niro Plug-in Hybrid po liftingu.

Sprzedaż hybrydowej Optimy w wersji plug-in (oferowanej jako sedan i kombi) wzrosła o 48,3 procent. Elektryczny Soul EV poprzedniej generacji znalazł 474 nabywców w ostatnich tygodniach sprzedaży przed debiutem nowego e-Soula.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się nowe elektryczne modele marki Kia – e-Soul i e-Niro. Obydwa modele są już oferowane na wybranych rynkach europejskich, na kolejnych pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym roku lub w pierwszym kwartale 2020 roku.

W pierwszym kwartale zwiększyły się również dostawy – do ponad 1 000 egzemplarzy – Sportage EcoDynamics+, czyli w wersji mild hybrid.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Stinger
Kia Stinger
Cena podstawowa już od: 242 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Corolla jest zamawiana w Polsce co 11 minut

Toyota Corolla jest zamawiana w Polsce co 11...

Aktualności 2021-10-13

Kia prezentuje nowe logo

Kia prezentuje nowe logo

Aktualności 2021-01-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Premiera nowej Toyoty Yaris Cross
Premiera nowej Toyoty Yaris Cross
W tym tygodniu w salonach Toyoty debiutuje Yaris Cross. Debiutowi towarzyszy tydzień Dni Otwartych w całej sieci dilerskiej Toyoty Motor Poland.