mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy rok Solaris

Rekordowy rok Solaris

8 marca 2005 r w Warszawie odbyła się konferencja na której firma Solaris Bus & Coach dokonała podsumowania wyników za 2004 r oraz przedstawiła plany na rok bieżący.

Rekordowy rok Solaris

Ubiegły rok spółka zamknęła trzykrotnym wzrostem zysku, podwojeniem sprzedaży eksportowej oraz potwierdziła pozycję lidera na polskim rynku autobusów niskopodłogowych i niskowejściowych, osiągając 50 proc. udziałów! W okresie od 1997 do 2004 r ponad 1/3 wszystkich wydatków na zakupy autobusów miejskich w naszym kraju to właśnie wydatki na pojazdy Solarisa.

Deszcz sukcesów na rynkach zagranicznych, m.in. wygrany przetarg na dostawę popularnych przegubowców dla Berlińskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, zaowocował wzrostem eksportu spółki o 117 proc. Najwięksi odbiorcy spółki w ubiegłym roku to: Niemcy (110 autobusów), Łotwa (81 autobusów), Szwajcaria (42 autobusy), Czechy (30 autobusów) oraz Włochy ( łącznie 26 autobusów i trolejbusów).

Troska o klienta oraz zaawansowane technologicznie produkty są bez wątpienia wyznacznikiem sukcesu Solaris Bus & Coach. "Ogromne znaczenie ma dla nas fakt, że w ciągu całego minionego roku tak w kraju jak i zagranicą udało nam się pozyskać aż 35 nowych klientów. Ten sukces to w dużej mierze zasługa naszych odbiorców, którzy polecają nas w swoim otoczeniu i wystawiają doskonałe referencje" - zaznacza prezes firmy, Krzysztof Olszewski.

Według danych finansowych za 2004 r przedstawionych przez firmę obroty spółki wyniosły 462,8 mln zł i wzrosły aż o 76 proc. wobec 2003 r. Rekordowy był również wzrost zysku brutto, który osiągnął poziom 20,8 mln zł w porównaniu z 5,4 mln zł z 2003 r.
Imponująco wyglądają także dane dotyczące wygenerowanego zysku netto, który został potrojony w stosunku do 2003 r i osiągnął wielkość 15,2 mln zł.

Bazując na tak rekordowych wynikach firma zamierza w najbliższej przyszłości intensywnie się rozwijać. Według zapowiedzi prezesa Krzysztofa Olszewskiego " sukcesy odniesione w roku ubiegłym ze zdwojoną siłą dopingują nas do osiągnięcia celów, jakie stawiamy sobie w tym roku. Za najważniejsze z nich uważamy dalszy wzrost sprzedaży, a co za tym idzie - produkcji. Naszą ambicją jest wyprodukowanie w 2005 roku 720 wagonów autobusowych. Przełomowym momentem w historii naszej firmy będzie z pewnością debiut giełdowy, jaki planujemy w drugiej połowie roku."

Na dzień dzisiejszy spółka zdradza, iż zaplanowała realizację nowych projektów konstrukcyjnych: wdrożenie do produkcji nowej generacji autobusów Solaris Urbino III o długości 10,15,18 m, seryjna produkcja autobusu Solaris Urbino Low Entry jak też autobusu miejskiego o napędzie gazowym Solaris Urbino CNG. Natomiast w segmencie autobusów turystycznych planowane jest w tym roku wprowadzenie na rynek najdłuższej - 14 metrowej wersji Solarisa Vacanza.

TU zobacz pełną galerię Solaris Bus & Coach

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda zaprezentowała oficjalnie swój najnowszy model Scala. Należący do klasy kompaktów model mocno zamiesza na rynku.