mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy rok Solaris

Rekordowy rok Solaris

8 marca w Warszawie odbyła się konferencja na której firma Solaris Bus & Coach dokonała podsumowania wyników za rok 2004 oraz przedstawiła plany na rok bieżący.

Rekordowy rok Solaris

Ubiegły rok spółka zamknęła trzykrotnym wzrostem zysku, podwojeniem sprzedaży eksportowej oraz potwierdziła pozycję lidera na polskim rynku autobusów niskopodłogowych i niskowejściowych, osiągając 50 proc. udziałów! W okresie od 1997 do 2004 r ponad 1/3 wszystkich wydatków na zakupy autobusów miejskich w naszym kraju to właśnie wydatki na pojazdy Solarisa.

Deszcz sukcesów na rynkach zagranicznych, m.in. wygrany przetarg na dostawę popularnych przegubowców dla Berlińskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, zaowocował wzrostem eksportu spółki o 117 proc. Najwięksi odbiorcy spółki w ubiegłym roku to: Niemcy (110 autobusów), Łotwa (81 autobusów), Szwajcaria (42 autobusy), Czechy (30 autobusów) oraz Włochy ( łącznie 26 autobusów i trolejbusów).

Troska o klienta oraz zaawansowane technologicznie produkty są bez wątpienia wyznacznikiem sukcesu Solaris Bus & Coach. "Ogromne znaczenie ma dla nas fakt, że w ciągu całego minionego roku tak w kraju jak i zagranicą udało nam się pozyskać aż 35 nowych klientów. Ten sukces to w dużej mierze zasługa naszych odbiorców, którzy polecają nas w swoim otoczeniu i wystawiają doskonałe referencje" - zaznacza prezes firmy, Krzysztof Olszewski.

Według danych finansowych za 2004 r przedstawionych przez firmę obroty spółki wyniosły 462,8 mln zł i wzrosły aż o 76 proc. wobec 2003 r. Rekordowy był również wzrost zysku brutto, który osiągnął poziom 20,8 mln zł w porównaniu z 5,4 mln zł z 2003 r. Imponująco wyglądają także dane dotyczące wygenerowanego zysku netto, który został potrojony w stosunku do 2003 r. i osiągnął wielkość 15,2 mln zł.

Na dzień dzisiejszy spółka zdradza, iż zaplanowała realizację nowych projektów konstrukcyjnych: wdrożenie do produkcji nowej generacji autobusów Solaris Urbino III o długości 10,15,18 m, seryjna produkcja autobusu Solaris Urbino Low Entry jak też autobusu miejskiego o napędzie gazowym Solaris Urbino CNG. Natomiast w segmencie autobusów turystycznych planowane jest w tym roku wprowadzenie na rynek najdłuższej - 14 metrowej wersji Solarisa Vacanza.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
Toyota sprzedała już 10 milionów samochodów, wyposażonych w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.