mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy rok Volvo Trucks

Rekordowy rok Volvo Trucks

Rok 2004 okazał się najlepszym rokiem w całej dotychczasowej historii firmy Volvo Trucks. Dostawy samochodów ciężarowych Volvo wzrosły w stosunku do roku poprzedniego o 29%, osiągając poziom 97.264 sztuk dostarczonych pojazdów.

W Europie, w roku 2004, miał miejsce, podobnie jak w poprzednich dwóch latach, kolejny wzrost popytu na ciężkie samochody ciężarowe. Dostawy samochodów ciężarowych wyniosły tam ogółem 256.000 pojazdów. W Europie Zachodniej zwiększony popyt o 17%, 5% i 8% odnotowano odpowiednio na rynkach niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Sprzedaż w Europie Wschodniej wzrosła aż o 29%, przy czym, biorąc pod uwagę znaczne ożywienie, jakie nastąpiło w wymianie handlowej pomiędzy Europą Wschodnią, a krajami Europy Zachodniej, oczekuje się, że zapotrzebowanie na środki transportu w tym regionie nadal będzie rosło.

Nadal utrzymuje się duże zapotrzebowanie na ciężkie samochody ciężarowe w Ameryce Północnej. Dostarczono tam ogółem 255.000 pojazdów, czyli o 42% więcej, niż w roku poprzednim (179.000).

"Jestem bardzo zadowolony z wyników sprzedaży, jakie osiągnęliśmy w ubiegłym roku i już teraz dostrzegamy przesłanki sugerujące, iż zwiększone zapotrzebowanie na środki transportu utrzyma się również w roku 2005. Prognozy, zarówno dla Europy, jak i Ameryki Północnej, wskazują na utrzymanie się tego pozytywnego trendu w roku bieżącym", twierdzi Staffan Jufors, prezes Volvo Trucks.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.