mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rekordowy wynik elektrycznego Nissana e-NV200 40 kWh

Rekordowy wynik elektrycznego Nissana e-NV200 40 kWh

Elektryczny samochód dostawczy Nissan e-NV200 40 kWh odnotował rekordowy wynik 10 000 egzemplarzy zamówionych w Europie.

Rekordowy wynik elektrycznego Nissana e-NV200 40 kWh

Nissan e‑NV200 w najnowszej odsłonie uzyskał rekordowe wyniki sprzedaży w całej Europie. Szczególnie chętnie kupują go firmy obsługujące ostatni odcinek dostawy towarów.

Dobra passa Nissana e‑NV200 z akumulatorem o pojemności 40 kWh trwa nieprzerwanie od wprowadzenia modelu na rynek w lutym 2018 roku. Z całego kontynentu napłynęło już ponad 10 000 zamówień.

Najnowsze wyniki sprzedaży to zasługa statusu uniwersalnego Nissana e‑NV200 jako lidera w swojej klasie. W ubiegłym roku był to najlepiej sprzedający się bezemisyjny lekki samochód użytkowy na 10 rynkach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii, we Włoszech i w Polsce.

Obie odmiany Nissana e‑NV200 — dostawczy furgon i osobowa Evalia — cieszą się popularnością wśród największych klientów z branży dostawczo-transportowej oraz wynajmu samochodów. Ostatnio zamówienia flotowe złożyły firmy DHL i Chronopost.

Nissan e‑NV200 użytkowany zarówno komercyjnie, jak i prywatnie, jest praktycznym pojazdem, w którym zastosowano najlepsze rozwiązania zapożyczone z wielokrotnie nagradzanego furgonu NV200 oraz napęd elektryczny z Nissana LEAF — najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego w Europie w 2018 roku.

Dzięki inteligentnemu wykorzystaniu przestrzeni oraz nowemu akumulatorowi o pojemności 40 kWh unowocześniony e‑NV200 zachował imponujące możliwości przewozowe, w tym 4,2 m3 przestrzeni ładunkowej oraz ładowność do 742 kg.

Wydajny zespół napędowy i innowacyjny akumulator zapewniają modelowi e‑NV200 zasięg, który zadowoli zarówno użytkowników komercyjnych, jak i prywatnych. Według rygorystycznej światowej procedury badania pojazdów lekkich (WLTP) w pełni naładowany akumulator o pojemności 40 kWh pozwala na przejechanie 200 km w cyklu mieszanym i nawet 301 km w cyklu miejskim - to o 60 proc. więcej w porównaniu z akumulatorem poprzedniej generacji.

Nissan e‑NV200 oferuje także kilka wygodnych opcji ładowania. Oprócz standardowego domowego gniazdka 230 V kierowca może skorzystać z półszybkiej ładowarki naściennej, która pozwala na naładowanie wyczerpanego akumulatora do pełna w ciągu 7,5 godziny. Szybka ładowarka pozwala natomiast zwiększyć zapas energii z 20 do 80 proc. w zaledwie 40 do 60 minut.

Od czasu premiery rynkowej w 2014 roku Nissan e‑NV200 cieszy się powodzeniem w całej Europie. Łącznie dostarczono już klientom ponad 25 000 egzemplarzy tego modelu. Model e‑NV200, obok Nissana LEAF, jest wizytówką strategii Nissan Intelligent Mobility, w ramach której firma wykorzystuje inteligentną energię, inteligentną jazdę i inteligentną integrację, starając się uczestniczyć w tworzeniu bardziej efektywnej społeczności korzystającej z rozwiązań opartych na połączeniu z Internetem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan NV200
Nissan NV200
Cena podstawowa już od: 156 825 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Elektryczne Nissany e-NV200 dla Poczty Polskiej

Elektryczne Nissany e-NV200 dla Poczty...

Aktualności 2019-11-15

Samochody elektryczne czy wodorowe?

Samochody elektryczne czy wodorowe?

Aktualności 2019-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.