mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault Espace IV na pięć gwiazdek

Renault Espace IV na pięć gwiazdek

Euro Ncap potwierdza know-how Renault przyznając modelowi Espace IV najwyższą notę w historii motoryzacji

Niezależna organizacja Euro Ncap przyznała maksymalną ocenę 5 gwiazdek modelowi Espace IV. Wcześniej ocenę taką uzyskały: Laguna II (2001), Megane II (2002) i Vel Satis (2002). Espace IV uzyskał 35.11 na 37 możliwych punktów, co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich, kiedykolwiek testowanych przez tę instytucję samochodów. W ten sposób Espace IV okazuje się być najbezpieczniejszym pojazdem jednobryłowym na rynku.

Twingo, które świętuje dziesięciolecie swego istnienia, uzyskało wynik 3 gwiazdek z ilością 23.13 punktów.

Kolejny samochód tej marki zdobył w crash-testach Euro Ncap maksymalną notę 5 gwiazdek, składając świadectwo know-how Renault oraz doskonałego poziomu bezpieczeństwa gamy.

Co roku podczas różnych serii testów zderzeniowych Euro Ncap obejmujących pojazdy wielu marek kolejne samochody Renault osiągają próg 5 gwiazdek uzyskując coraz wyższe wyniki.

Doskonały poziom bezpieczeństwa Espace'a IV wynika z jego konstrukcji wykonanej ze stali o bardzo wysokim współczynniku sprężystości, ale przede wszystkim ze skuteczności działania trzeciej generacji Systemu Renault Protection, w który wyposażone są wszystkie modele od Laguny II w styczniu 2001. Obecnie oferowany System Renault Protection obejmuje między innymi poduszki, których pojemność samoczynnie dostosowuje się do siły zderzenia i podwójne napinacze pasów na miejscach przednich ograniczające ryzyko tzw. nurkowania oraz poprawiające ochronę dolnych kończyn, udowodnił już swoją skuteczność, o czym świadczą wyniki badań nad wypadkami. Analiza rzeczywistych wypadków z udziałem najnowszych modeli Renault wykazała bowiem całkowite wyeliminowanie ryzyka nurkowania, które jest przyczyną poważnych obrażeń jamy brzusznej.

Od niemal 50 lat bezpieczeństwo jest dla Renault strategicznym kierunkiem działania. Co roku poświęca na ten cel budżet ok. 100 mln euro, a prace w tej dziedzinie prowadzi niemal 600 specjalistów. Korzystając z bogatych zasobów bazy danych dotyczących wypadków, którą dysponuje LAB (Laboratorium badań nad wypadkami, biomechaniką i zachowaniami ludzkimi) pozwalających na analizę rzeczywistych wypadków, Renault stale wprowadza innowacje i oferuje coraz doskonalsze systemy zapobiegające wypadkom, korygujące zachowanie samochodu lub chroniące użytkowników, w przypadku gdy wypadek jest nieunikniony.

Wychodząc poza domenę bezpieczeństwa w samochodzie koncern Renault jest również zaangażowany w działania na rzecz bezpieczeństwa na drodze. Wziąwszy pod uwagę przerażający coroczny bilans (ponad 40 tys. śmiertelnych ofiar rocznie na drogach Europy) oraz fakt, że przyczyną niemal 80% wypadków jest błąd ludzki, koncern Renault rozpoczął realizację szeroko zakrojonych programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, mających im uświadomić niebezpieczeństwa czyhające na drodze. Celem jest jak najwcześniejsze oddziaływanie na zachowania dzieci, aby wyrośli z nich odpowiedzialni kierowcy.

Pod nazwą "Kierowca na szóstkę" Renault Polska rozpoczęło ogólnopolską akcję edukacyjną skierowaną do młodych kierowców. Akcja ma na celu promowanie bezpiecznej jazdy wśród najbardziej zagrożonej grupy początkujących kierowców w wieku 18-25 lat. Bezpieczna jazda samochodem - pod tym względem specjaliści od wypadków drogowych i transportu drogowego są jednomyślni - to przede wszystkim kwestia charakteru. Największe rezerwy bezpieczeństwa tkwią w zakresie zachowania kierowcy podczas jazdy.

Dzięki specjalnie uruchomionej sronie internetowej www.kierowcanaszostke.com.pl

każdy z nas może sprawdzić i określić jaki typ osobowości reprezentuje.

"Bezpieczeństwo dla wszystkich" to program o międzynarodowym zasięgu, w którym bierze udział 12 krajów. Grupą docelową są dzieci od 7 do 11 lat, ponieważ w wieku tym istnieje jeszcze możliwość kształtowania zachowań. Od momentu wydania w 2000 roku zestawu edukacyjnego "Droga i ja", wysyłanego nieodpłatnie nauczycielom szkół podstawowych, program ten objął 200 tys. klas i niemal 5 mln uczniów.

W ramach programu "Bezpieczeństwo dla wszystkich" działa również strona internetowa (www.bezpieczenstwo.renault.pl) przeznaczona dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Program obejmuje także międzynarodowy konkurs.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.