mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault F1 Team w Polsce

Renault F1 Team w Polsce

W kolejnych sezonach chcemy walczyć o mistrzostwo świata Formuły 1 - taką deklarację złożył szef zespołu Renault F1 Team Flavio Briatore podczas swojego pobytu w Warszawie. Flavio Briatore, Fernando Alonso i Jarno Trulli odwiedzili Polskę w dniach 24-25 sierpnia.

 Podczas GP Węgier wszystko poszło nam doskonale. Nastąpiła idealna synchronizacja czynników, które gwarantują sukces: kierowcy byli w świetnej formie i samochód spisywał się rewelacyjnie. Dla szefa zespołu to wymarzona sytuacja – komentował Briatore. Nasi kierowcy mają olbrzymi potencjał – mówił Flavio, który właśnie przedłużył z nimi kontrakt na następny sezon. Briatore wyraził też poparcie dla wprowadzonych zmian w regulaminie wyścigów Formuły 1. Uważam, że zmiana w systemie punktacji była bardzo korzystna. Dzięki temu wyścigi są bardziej ekscytujące. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że na trzy wyścigi do końca sezonu nie wiemy kto zostanie mistrzem świata – mówił.

Wizyta Renault F1 Team trwała niespełna 24 godziny. Wieczorem gwiazdy Formuły 1 wzięły udział w wydanym na ich cześć bankiecie. Przed wejściem zespół został powitany przez fanów, którzy chcieli zdobyć autografy swoich idoli. Gratulacje po wielkim zwycięstwie składali zespołowi obecni goście m.in. Alicja Bachleda – Curuś, Dorota Staszewska, Ola Nieśpielak, Przemysław Saleta, Hubert Urbański. Formuła 1 to bardzo widowiskowy sport. Każdy wyścig jest oglądany przez około 350 milionów ludzi na całym świecie. My staramy się aby wyścigi były atrakcyjne dla publiczności – mówił Flavio Briatore.

Na bankiet wraz z ekipą Renault do Polski przyjechała również Heidi Klum, narzeczona Flavio Briatore, a także znany aktor i producent filmowy Kyle MacLachlan z żoną. Biorąc pod uwagę ilość gości na bankiecie a także fanów, którzy przyszli po autograf, zespół Renault F1 Team musi być w Polsce popularny – mówili. W poniedziałek rano zwiedzali oni Warszawę. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego miasta. Nie przypuszczaliśmy, że jest ono takie ładne – mówili.

W czasie kiedy Heidi i Kyle z żoną byli na spacerze, zespół Renault F1 Team brał udział w wywiadach telewizyjnych. Flavio, Fernando i Jarno przekazali model samochodu Formuły 1 na rzecz Fundacji Polsat a także udzielili wywiadu programowi Magazyn Olimpijski w TVP 1. Następnie udali się do Wilanowa, gdzie wraz z Olą Nieśpielak odbyli krótki spacer po parku, po którym wspólnie zjedli lunch. Później goście udali się na konferencję prasową w hotelu Sheraton. Kierowcy Formuły 1 spotkali się też z trzema przedstawicielami akcji „Kierowca na szóstkę”, którym Fernando udzielał rad co do bezpiecznego prowadzenia samochodu. Bezpośrednio z hotelu Sheraton, goście pojechali na lotnisko. Pierwszy pobyt zespołu w Polsce zakończył się późnym popołudniem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.