mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault F1 Team w Polsce

Renault F1 Team w Polsce

Fani Formuły 1 w całej Polsce od 21 marca do 4 sierpnia będą mogli zobaczyć z bliska samochód pokazowy jednego z najlepszych zespołów Formuły 1 – Renault F1 Team.

Renault F1 Team w Polsce

Show-car Renault F1 Team jest repliką samochodu, którym zespół Renault startował w wyścigach Formuły 1. Podczas Grand Prix samochody Formuły 1 mogą rozwinąć prędkość ponad 300 km/h. Nadwozie wykonane jest z niezwykle lekkiego włókna węglowego. Samochód będzie można dokładnie obejrzeć w czasie ekspozycji w szesnastu koncesjach Renault w okresie od marca do sierpnia. W wybranych salonach Renault na czas trwania wystaw zapanuje prawdziwy klimat wyścigów Formuły 1.

"Formuła 1 to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Dzięki F1 Tour fani tego sportu w Polsce mają możliwość obejrzenia samochodu Formuły 1 z bliska. Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na tak szeroką ekspozycję, wystawy odbędą się  u naszych koncesjonerów w 13 miastach" – mówi Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska.

Zespół Renault F1 Team w roku ubiegłym zajął trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Na ten rok przed zespołem postawiono wyższy cel – walkę o Mistrzostwo Świata. Po pierwszych tegorocznych eliminacjach zespół Renault F1 Team ma wiele powodów do dumy. Giancarlo Fisichella wygrał wyścig o Grand Prix Australii - startując z pole position nie oddał prowadzenia do końca wyścigu, a jego kolega z zespołu Fernando Alonso przyjechał na metę jako trzeci.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 – premiera
Nowe Porsche 911 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Porsche zaprezentowało światu nową generację Porsche 911. To ósma odsłona kultowego auta.