mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault Thalia czy Clio sedan?

Renault Thalia czy Clio sedan?

Renault Thalia to nowy model Renault, którego sprzedaż rozpocznie się w połowie stycznia 2001 roku. Firma wzbogaca w ten sposób swoją ofertę o samochód z pogranicza segmentów B i C.

Renault Thalia czy Clio sedan?

Renault Thalia to po prostu Clio sedan. Auto, wyprodukowane na płycie podłogowej Clio, ma 1639 mm szerokości i 4150 długości. Producent ma nadzieję, że Thalia z 510-litrowym bagażnikiem zainteresuje młode rodziny, które poszukują pakownego, a jednocześnie niedrogiego samochodu.

Thalia oferowana jest z silnikami o pojemności 1,4 l i mocy 75 KM lub (za dopłatą) z szesnastozaworową jednostką 1,4 l o mocy 98 KM. Thalia objęta jest dwunastoletnią gwarancją antykorozyjną i trzyletnią gwarancją na powłokę lakierniczą. W standardowym wyposażeniu Renault Thalii znajdują się: poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, przednie pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami i ogranicznikami napięcia, układ blokady zapłonu.

Thalia produkowana jest w Turcji w zakładach Oyak-Renault. Docelowo samochód oferowany będzie na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Ameryce południowej: w Brazylii i Argentynie.

Renault twierdzi, że Thalia ma dużą szansę na zaistnienie na polskim rynku i przejęcie klientów wcześniej zainteresowanych kupnem Daewoo Lanosa, Opla Astry Classic czy Fiata Sieny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.