mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault przejął słoweński Revoz

Renault przejął słoweński Revoz

Grupa Renault odkupuje jedną trzecią kapitału filii Revoz, dotychczas w posiadaniu akcjonariuszy słoweńskich, obejmując w ten sposób 100% udziałów w swojej filii.

23 grudnia 2003 roku Grupa Renault podpisała umowę kupna 33,3% kapitału swojej słoweńskiej filii produkcyjnej Revoz. Ta część kapitału była do tej pory w posiadaniu Holdingu IMV, tradycyjnego partnera Renault w Słowenii oraz akcjonariuszy prywatnych. Przeniesienie własności dokonane zostanie 3 lutego 2004 roku, zwiększając udziały Renault w filii Revoz do 100%. Revoz, jako jedyne przedsiębiorstwo produkujące samochody w tym rejonie Europy Środkowej, który wejdzie do Unii Europejskiej w maju 2004 roku, zatrudniające 2142 osoby (dane z 1 stycznia 2003 roku), jest największym pracodawcą w przemyśle, a także największym słoweńskim eksporterem.

Fabryka Revoz, stanowiąca integralną część potencjału przemysłowego Renault w Europie, usytuowana w miejscowości Novo Mesto, 70 km nà l'esta południowy wschód od stolicy państwa Lublany, należy do trzech europejskich fabryk Renault produkujących Clio, wraz z Flins we Francji i Valladolid w Hiszpanii. Liczba wyprodukowanych samochodów wyniosła w 2003 roku 118 200 sztuk.

Fabryka ta zajmuje szóste miejsce wśród wszystkich producentów samochodów, plasując się w ścisłej czołówce najwydajniejszych fabryk samochodów w Europie. Od chwili powstania wykorzystała ona poziom inwestycji wynoszący blisko 400 milionów euro.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cennik Toyoty Corolli i wyprzedaż Aurisa
Cennik Toyoty Corolli i wyprzedaż Aurisa
Do sprzedaży wchodzi nowa Toyota Corolla. Z tej okazji poznaliśmy ceny modelu. W ofercie pojawiły się też Auris Classic i Corolla Classic.