mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault przeprasza

Renault przeprasza

Jest moment przełomowy w aferze szpiegowskiej w Renault. Firma przeprasza trzech pracowników, którzy zostali niesłusznie oskarżeni o szpiegowanie dla osób trzecich.

Renault przeprasza
Głównodowodzący Renault - Carlos Ghosn i Patrick Pelata, oficjalnie przepraszają swoich trzech pracowników za niesłuszne oskrażenie szpiegowania i wynoszenia tajnych informacji, stanowiących własność intelektualną francuskiej firmy, poza obręb koncernu, który, o czym nie wszyscy wiedzą, jest w 30% własnością francuskiego rządu. O takim ruchu zadecydowano po skonsultowaniu się z francuskimi prokuratorami, którzy nie odnależli żadnych możliwych powiązań trzech pracowników ze sprawą. Bankowcy z Liechtensteinu oraz Szwajcarii potwierdzili także, że Michel Balthazard, Bertrand Rochette oraz Matthieu Tenebaum nie mają na terenie ich krajów żądnych kont bankowych oraz innych powiązań finansowych, np. w postaci depozytów.

- Carlos Ghosn, Chairman and Cheif Executive Officer, oraz Patrick Pelata, Chief Operating Officer, pragną serdecznie przeprosić i wyrazić ubolewanie, osobiście oraz w imieniu Renault, dla panów Balthazarda, Rochette'a oraz Tenebauma, którzy zostali niesłusznie oskarżeni w całej aferze. Zobowiązujemy się do wynagrodzenia im poniesionych strat moralnych oraz odbudowania honoru w obrębie firmy oraz opinii publicznej - pisze Renault w oficjalnym oświadczeniu.

Teraz spojrzenie francuskiego wymiaru sprawiedliwości skupi się na Dominique Gevreyu, szefie bezpieczeństwa Renault, którego śledztwo doprowadziło do oskarżenia trzech ww. panów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Francja afera szpiegowska w Renault

Podobne wiadomości:

Renault i Greenway – 15 tys. km darmowej podróży

Renault i Greenway – 15 tys. km darmowej...

Aktualności 2018-08-23

Renault Winter Edition w Polsce

Renault Winter Edition w Polsce

Aktualności 2018-11-30

Komentuj:

~GregXXX 2011-03-15

Żądny sukcesu szef ochrony, plus przecieki, plus wywiad konkurencji na właściwym poziomie. Gratuluje trzem panom, ale roboty to oni już nie znajdą. Chociaż z drugiej strony to mają już z czego żyć do końca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.