mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Renault zaprezentowało swój nowy bolid

Renault zaprezentowało swój nowy bolid

Uspokajamy, nie chodzi o nowy bolid mający walczyć w Formule 1, a auto, które pod szyldem Alpine będzie rywalizować w wyścigach długodystansowych. Największym wyzwaniem dla tego prototypu będzie 24h Le Mans.

Renault zaprezentowało swój nowy bolid
W 1978 roku Alpine-Renault A442B zwycięża na Circuit de la Sarthe. 35 lat temu francuski producent cieszył się ze zwycięstwa w swoim legendarnym, domowym wyścigu 24h Le Mans. Dziś, gdy w wyścigach długodystansowych rządzi niepodzielnie Audi Francuzi chcą zbliżyć się do powtórzenia tego sukcesu.

Alpine nie będzie bezpośrednim rywalem Audi, gdyż Francuzi przygotowali bolid klasy LMP2. Auto z numer 36 w Le Mans poprowadzą Nelson Panciatici, Pierr Ragues oraz Tristan Gommendy. Czwartym kierowcą, juniorem będzie Paul-Loup Chatain. Obecnie zespół Signatech-Alpine rozpoczyna testy swojego bolidu.

"Udajemy się na tor wyścigowy Paul Ricard, aby ustawić auto na torze i zabrać się do pracy. Naszym celem jest odegranie kluczowej roli w bardzo wymagającej kategorii LMP2. Wykorzystamy kolejne serie treningów oraz dwa pierwsze wyścigi z serii ELMS w celu przygotowania się do wyścigu 24h Le Mans, który pozostaje kulminacyjną imprezą sezonu", poinformował Philippe Sinault, szef zespołu.

W listopadzie minionego roku Renault ogłosiło stworzenie firmy Société des Automobiles Alpine-Caterham, która w 2016 na rynek wprowadzi cywilne auto sygnowane logiem Alpine. Zespół inżynierów jest także odpowiedzialny za stworzenie bolidu klasy LMP1.

Bolid Signatech-Alpine jest wyposażony w silnik V8 Nissan typ VK45, który dostarcza 500 KM mocy. Motor współpracuje ze skrzynią sekwencyjną, 6-biegową X-Trac. Za zatrzymanie auta odpowiadają karbonowe tarcze hamulcowe dostarczone przez firmę Brembo. Samochód ważący 900 kg osiąga maksymalną prędkość 330 km/h.

Podobne wiadomości:

Bentley Continental GT i Mulsanne Le Mans...

auto motor i sport 0000-00-00

Anglicy świętują 90 urodziny 24-godzinnego wyścigu Le Mans i swoje zwycięstwa w nim wprowadzając do oferty dwa dedykowane modele.

Renault EZ-GO w Warszawie

Renault EZ-GO w Warszawie

Aktualności 2019-05-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mocny rok marki Cupra na rynku
Mocny rok marki Cupra na rynku
Utworzona w 2018 roku marka Cupra, wydzielona ze struktur Seata, podsumowuje pierwszy pełny rok swojej działalności, który oznacza kilka nowych modeli i zapowiedzi kolejnych.