mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rio de Słowacja

Rio de Słowacja

Południowokoreańska Kia zapowiedziała montaż swojego nowego auta z segmentu B w powstającej fabryce w słowackiej Żilinie.

Rio de Słowacja

Czterodrzwiowy sedan, mający swoją premierę podczas trwających targów NAIAS 2005 w Detroit, jest odmianą auta, które w wersji pięciodrzwiowego hatchbacka (premiera na salonie w Genewie, 2-13 Marca) będzie produkowane u naszych południowych sąsiadów. Z początkiem 2006 roku, jeszcze bliżej nie określona liczba aut z kierownicą po lewej stronie, wyjedzie na drogi Europy.

Natomiast już w sierpniu lub wrześniu, na rynek angielski trafią samochody z kierownicą po prawej. Na wszystkich rynkach starego kontynentu, nowy model uzupelnia ofertę Kia. Będzie to dopełnienie do Picanto w segmencie A i Cerato, które docelowo ma rywalizować z autami klasy Mondeo i Vectry.

Zobaczymy w jakiej konfiguracji i z jakim sukcesem ruszy sprzedaż nowego "średniaka". W Wielkiej Brytanii dostępny będzie jedynie 5-drzwiowy hatchback wyposażony w jedną z dwóch jednostek benzynowych (1,3 i 1,6 litra) lub diesla (1,5l). Oba silniki będą mogły być połączone z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.


Wcześniejszy artykuł: Kia Rio


Podobne wiadomości:

Pierwsze zdjęcia nowego Rio

Pierwsze zdjęcia nowego Rio

Premiery 2005-01-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX po tuningu TRD
Lexus UX po tuningu TRD
Japoński tuner TRD wziął na warsztat Lexusa UX w wersji F Sport. Wcześniej tuningowi poddano modele ES i RC.