mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Robert Kubica podsumowuje rok startów w WRC

Robert Kubica podsumowuje rok startów w WRC

Rozdział w karierze Roberta Kubicy pt "WRC" trwa już rok. Polak w kilku słowach postanowił podczas Rajdu Portugalii podsumować ten okres.

Robert Kubica podsumowuje rok startów w WRC
„W ubiegłym roku w Rajdzie Portugalii zadebiutowałem w  WRC, także minęło 12 miesięcy, 12 miesięcy ciężkiej pracy, ciężkich rajdów, ponieważ we wszystkich rajdach, w których startowałem do tej pory, jechałem pierwszy raz. Są długie, bardzo wyczerpujące, bardzo trudne. Sądzę że rajdy WRC są znacznie trudniejsze niż rajdy krajowe czy też Mistrzostw Europy. To było 12 miesięcy i dobrych i ciężkich momentów", powiedział obecnie były kierowca F1, Robert Kubica.

"Ciężkich chwil tak na prawdę można było się spodziewać. Dobrych nie aż tak bardzo, ponieważ nigdy w życiu nie jeździłem wcześniej na szutrowej nawierzchni. Pierwszy raz zasiadłem do rajdówki na szutrze w marcu ubiegłego roku, także gdyby ktoś mi powiedział rok temu, że wygram mistrzostwo WRC 2, że najlepszym wynikiem będzie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Niemiec autem niższej klasy, że na Monte Carlo wygram dwa OS-y, oczywiście brałbym to w ciemno. Z drugiej strony zdarzyło się też parę błędów. Może było ich za dużo, ale rajdy w których startuję są bardzo trudne i bardzo długie. Im dłuższy i trudniejszy rajd tym większe ryzyko, że się noga poślizgnie, także miejmy nadzieję, że z doświadczeniem i z ciężkimi lekcjami, które miałem przez tych 12 miesięcy będzie coraz lepiej", dodał krakowianin.

Wczoraj Robert Kubica z pilotem Maćkiem Szczepaniakiem rozpoczęli zmagania w Rajdzie Portugalii. Załoga zajęła 8. miejsce podczas superoesu tracąc do pierwszego Sebastiena Ogiera prawie 5 sekund. Dziś załoga do OS2 startuje jako 14. z klasy WRC. Start odcinka przewidziany jest na 11:06.„Rajd Portugalii w tym roku jest pierwszą imprezą, w której będę startował po raz drugi. Jednak edycja w 2014 roku znacznie się różni od poprzedniej. Jest prawie 50 procent nowej trasy – znaczy niezupełnie nowej, ponieważ są to OS-y z 2012 lub 2011 sezonu, także będą nowe dla mnie. Z jednej strony będzie mi łatwiej, ponieważ niektóre partie, niektóre takie niebezpieczne miejsca pamiętam. Te miejsca, w których mieliśmy  przygody, pamiętam nawet bardzo dobrze. Z drugiej strony jednak zapoznanie w tym roku było bardzo trudne, warunki się znacznie różniły od tych w poprzednim roku.

Poza tym przez te 12 miesięcy dużo się zmieniło jeżeli chodzi o moją jazdę i opis, a rok temu był to też mój pierwszy szutrowy rajd w życiu. Przyjechałem na niego dosłownie po dwóch dniach testów na szutrze w całej mojej karierze rajdowej, także mało jednak doświadczenia z ubiegłego sezonu mogłem przenieść na ten rok. Mimo to jest to zdecydowanie jakiś tam plus i sądzę, że dzięki temu, że już startowałem w Portugalii, na niektórych OS-ach będzie mi łatwiej"
, skomentował Robert Kubica.
Tematy w artykule: WRC Robert Kubica Wrc WRC 2

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

~Rex 2014-04-13

Po dwóch dniach na rajd WRC? nFajnie :\ Odważni sponsorzy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Smartfon w aucie może być groźny
Smartfon w aucie może być groźny
Smartfony i tablety przydają się rodzicom w czasie wyjazdów z dziećmi. Okazuje się jednak, że ten nieduży przedmiot może być śmiertelnym zagrożeniem.