mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rok 2003 niezły, 2004 ma być lepszy

Rok 2003 niezły, 2004 ma być lepszy

W roku 2003 firma DaimlerChrysler Automotive Polska sprzedała 1 340 samochodów marek Chrysler i Jeep. Był to kolejny rok, w którym utrzymana została dominująca pozycja w segmencie MPV.

Rok 2003 niezły, 2004 ma być lepszy

Sprzedaż 684 samochodów Chrysler Voyager dał firmie pierwsze miejsce i ponad 25% udział w segmencie. Chrysler Voyager był najlepiej sprzedającym się modelem z oferty. Jeep Grand Cherokee umocnił silną pozycję w segmencie dużych samochodów terenowych (Large SUV). Poziom sprzedaży 343 sztuki, wzrost o 10% w porównaniu do roku 2002, zapewnił mu drugie miejsce w segmencie.
Świetną dynamiką sprzedaży, 154 sztuki i wzrost o 36% w porównaniu do roku 2002, charakteryzował się Jeep Cherokee. Sukces zapewnił mu wprowadzony na początku zeszłego roku znakomity silnik 2.8 CRD (common rail diesel) połączony z automatyczną skrzynią biegów oraz atrakcyjna stylistycznie wersja o słynnym dla marki Jeep przydomku Renegade.

Sporym zainteresowaniem cieszył się unikalny na rynku model Chrysler PT Cruiser wyposażony w silnik wysokoprężny 2.2 CRD – 86 sprzedanych pojazdów.

Pod koniec roku zadebiutował wyjątkowo atrakcyjny sportowy Chrysler Crossfire i od razu odniósł ogromny sukces. Sprzedaż na poziomie 13 sztuk od razu zapewniła mu czołową pozycję w segmencie ekskluzywnych pojazdów sportowych.

Plany na rok 2004

Obecny rok zapowiada się wyjątkowo dla marki Chrysler. Początek roku rozpoczął się mocnym uderzeniem - prezentacją aż trzech nowych modeli. Pojazdem, który zapowiada się na ogromny sukces, będzie flagowy samochód marki Chrysler – model 300C, następca 300M (zdj.1). Będzie to kolejny samochód kontynuujący serię słynnych w USA tzw. „letter cars”, znanych z niesamowitych osiągów i zaawansowania technicznego. Chrysler 300C kontynuuje te tradycje dzięki niepowtarzalnej linii nadwozia, potężnemu i sławnemu silnikowi V8 5,7L HEMI o mocy 340 KM, napędowi na koła tylne oraz wyrafinowanemu wyposażeniu. Na jesieni model ten zyska jeszcze na atrakcyjności dzięki wersji Touring (kombi).

Kolejnym nowym modelem będzie Chrysler PT Cruiser kabriolet (zdj.2), z elektrycznie składanym dachem, dający jeszcze większą frajdę z jazdy tak unikalnym i wyjątkowym samochodem. Będzie on dostępny z turbodoładowanym silnikiem 2.4L H.O. o mocy 223 KM, zapewniającym sportowe doznania.

Prawdziwym rodzynkiem będzie sportowy roadster o agresywnej linii, czyli Chrysler Crossfire (zdj.3) z otwartym nadwoziem. O sportowe doznania nie ma się co martwić, gdyż będzie napędzany tym samym, co wersja coupe, potężnym silnikiem V6 3.2L o mocy 215 KM.
 
Również na wiosnę w modelu Chrysler Voyager pojawi się mocny 150-konny silnik wysokoprężny 2.8 CRD połączony z automatyczną skrzynią biegów, a poziom bezpieczeństwa jeszcze wzrośnie dzięki montowanym standardowo kutyną powietrznym dla trzech rzędów siedzeń.
 
Na koniec roku pojawi się nowy Jeep Cherokee Renegade.

Dodatkową korzyścią dla klientów od maja br. po wejściu w struktury EU będzie rozszerzenie oferty o atrakcyjne cenowo wersje silnikowe naszych modeli, nie oferowane do tej pory na rynku polskim ze względu na zaporowe stawki celne – będą to Chrysler PT Cruiser 1.6L, Chrysler Voyager 2.4L, Jeep Wrangler 2.4L, Jeep Cherokee 2.4L.
Spodziewamy się, że 2004 będzie dobrym rokiem dla samochodów grupy Chrysler w Polsce. Zapowiadane wejście nowej marki tej grupy – Dodge, umożliwi oferowanie samochodu Dodge Viper już w bieżącym roku. W latach następnych, w Polsce,  pojawią się nowe samochody osobowe Dodge.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Polski importer ujawnił cennik nowej generacji Mazdy 3. Bazowy model kosztuje 95 tys. złotych, ale jest bardzo bogato wyposażony.