1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Rok Ubera w Polsce. Kto z niego korzysta?

Rok Ubera w Polsce. Kto z niego korzysta?

Uber pojawił się w Polsce rok temu. Popularna na całym świecie aplikacja zaczęła oferować swoje usługi w Warszawie, Krakowie oraz Trójmieście. Kto jest zatem "pokoleniem Ubera"?

Rok Ubera w Polsce. Kto z niego korzysta?
Z okazji rocznicy Ubera w Polsce, firma badawcza IPSOS przygotowała pierwsze polskie badanie użytkowników tej aplikacji. Wyszło z niego, że są to mieszkańcy dużych miast, rozpoczynający swoją karierę na rynku pracy. Prawie 60 procent z nich nie skończyło jeszcze 30 lat. Przede wszystkim są to ludzie dobrze wykształceni, 67 procent z nich skończyło studia. Są też aktywni zawodowo. 39 procent określiło się jako pracownicy umysłowi, a 28 procent to kadra kierownicza. Co ciekawe, tylko 10 procent użytkowników Ubera to obcokrajowcy, odwiedzający Polskę w celach turystycznych lub służbowych. Trzy czwarte użytkowników Ubera jeździ w piątkowe i sobotnie noce.

Użytkownicy Ubera są zaangażowani w sprawy społeczne i polityczne. Prawie 80 procent brało udział w ostatnich wyborach prezydenckich i zadeklarowało udział w wyborach parlamentarnych. Siedmiu na dziesięciu użytkowników Ubera brało udział w wyborach samorządowych, a 40 procent uczestniczyło w głosowaniach w kwestii budżetu partycypacyjnego.

Dlaczego użytkownicy wybierają Ubera? Przede wszystkim liczy się fakt, że nie potrzebują mieć przy sobie gotówkę czy kartę płatniczą by odbyć kurs. Opłata za przejazd Uberem jest pobierana bezpośrednio z karty przypisanej do konta. Wystarczy tylko zamówić samochód i do niego wsiąść. Użytkownicy doceniają transparentność usługi, czyli możliwość sprawdzenia kursu przed jego rozpoczęciem. Ważna jest także możliwość zamówienia samochodu za pomocą jednego kliknięcia. Przeciętny czas oczekiwania na usługę wynosi mniej niż 5 minut. 

Użytkownicy polskiego Ubera są bardzo zadowoleni z kontaktu z kierowcami. Według badania 95 procent korzystających z usługi jest zadowolonych z kontaktu z kierowcami. Dużym plusem są zadbane i czyste auta, którymi jeżdżą partnerzy Ubera.

Tematy w artykule: taxi

Podobne wiadomości:

Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?

Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?

Finanse i prawo 2017-05-01

Zawód taksówkarza

Zawód taksówkarza

Aktualności 2013-01-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak oczyszczane są spaliny nowych samochodów?
Jak oczyszczane są spaliny nowych samochodów?
By uzyskać niższą emisję szkodliwych substancji, producenci stosują złożone układy oczyszczania spalin. Najnowsze silniki spełniają surowe normy dzięki zastosowaniu złożonych rozwiązań technicznych wewnątrz silnika, ale przede wszystkim dzięki wydajnym i zaawansowanym systemom oczyszczania spalin.