mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rolls-Royce i Corvette z oponami Goodyear

Rolls-Royce i Corvette z oponami Goodyear

Jeden z najbardziej luksusowych samochodów na świecie - Rolls-Royce Phantom oraz najnowszy sportowy model szóstej generacji - Corvette coupe wraz z kabrioletem zostały wyposażone w opony Goodyear Eagle typu Runflat.

Rolls-Royce i Corvette z oponami Goodyear

Technologia zwiększonej mobilności EMT (od ang. Extended Mobility Technology) pozwala na bezpieczne kontynuowanie podróży bez konieczności naprawy, bądź zmiany koła, w przypadku gdy zostanie ono przebite. Technologia ta zwiększa również przyczepność opony z jednoczesnym zachowaniem wysokich osiągów i spełnieniem wymogów bezpieczeństwa.

Rolls-Royce Phantom będzie dostępny z oponami Goodyear Eagle NCT 5 EMT o wymiarach: 255/50 R21 z przodu oraz 285/45 R21 z tyłu. Natomiast najnowszy model Corvette został wyposażony w opony Goodyear, w następującym układzie: Goodyear Eagle F1 GS-2 EMT P245/40ZR18 z przodu oraz Goodyear Eagle F1 GS-2 EMT P285/35ZR19 z tyłu.

"Wobór marki Goodyear jako dostawcy opon dla tak znakomitych samochodów dowodzi, że może ona dostarczać opony do wszystkich rodzajów pojazdów." – powiedział Paul Joosten, Dyrektor Marketingu na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Wyposażenie obu samochodów w opony Goodyear Runflat powoduje, że mogą one zupełnie bezpiecznie jechać nawet po przebiciu opon oraz w przypadku całkowitej utraty ciśnienia, na dystansie do 80 kilometrów. Ściany opony zostały stworzone z nowoczesnego, wzmocnionego kauczuku, który wytrzymuje ciężar samochodu nawet, gdy opona zupełnie straci powietrze.

Opony typu Runflat są stosowane już przez producentów najbardziej prestiżowych marek, takich jak Ferrari, BMW, wielokrotnie nagradzane Mini, a także Mercedes-Benz, Maserati i inne.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Corvette
Tematy w artykule: Corvette opony Rolls-Royce opony Goodyear

Podobne wiadomości:

Luksusowe walizki od Rolls-Royce

Luksusowe walizki od Rolls-Royce

Samochody luksusowe 2016-04-29

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Samochody luksusowe 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Pojawienie się pierwszych hybryd spowodowało stopniowy powrót napędu elektrycznego, który jest przecież tak stary, jak motoryzacja.