mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rolls-Royce na 100-lecie

Rolls-Royce na 100-lecie

W celu uczczenia 100 rocznicy powstania firmy Rolls-Royce stworzył luksusowe cabrio na bazie Phantoma. Niestety 100EX nie trafi do seryjnej produkcji, a jedynie będzie uczestniczył w uroczystych obchodach 100-lecia firmy przewidzianych na maj.

Rolls-Royce na 100-lecie

Pierwszy raz pokazany model 100EX, 100 pochodzi od stulecia firmy, a EX od nazwy "Experimental", na salonie samochodowym w Genewie jest czteromiejscowym, dwudrzwiowym kabrioletem. Co ciekawe, drzwi otwierają się inaczej niż w obecnie produkowanych modelach, zostały zamontowane na słupku B, co ma ułatwić wsiadanie pasażerom tylnych siedzeń.

Wnętrze auta jest wykończone najwyższej jakości materiałami. Przestrzeń na nogi z przodu jak i z tyłu została wykończona drewnem, siedzenia oraz tapicerka drzwi pokryta skórą a deska rozdzielcza mahoniem. Drewniana jest także dolna część klapy bagażnika, która może rozłożyć się poziomo służąc jako stolik. Składany całkowicie elektrycznie dach opiera się na lekkiej konstrukcji, która zajmuje bardzo mało miejsca po złożeniu w bagażniku.

Z elementów technicznych większość (osie, zawieszenie, układ kierowniczy) została zapożyczona z Phantoma. Pod przednią maską kryje się 16-cylindrowa jednostka o pojemności 9 litrów i mocy ponad 600 KM. Za przeniesienie tej mocy na tylną oś z 21-calowymi kołami odpowiada sześciobiegowa automatyczna skrzynia biegów.

Choć model 100EX nie trafi do seryjnej produkcji poszczególne jego elementy zostaną wykorzystane w przyszłości. W mającym mieć premierę na przełomie 2007 i 2008 roku modelu Corniche Cabrio zostanie wykorzystany "miękki" dach oraz jednoczęściowa rama przedniej szyby sięgająca aż progów. Główną rolą okazyjnego modelu 100 EX ma być pozytywne oddziaływanie na klientów i zachęcanie do kupna specjalnej wersji Phantoma, którego 1.000 sztuk zostało wyprodukowanych także z okazji jubileuszu firmy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.