1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Rosja pragnie własnej luksusowej marki

Rosja pragnie własnej luksusowej marki

Rosyjskie firmy zajmujące się produkcją samochodów rozważają podjęcie wyzwania jakie stawia rosyjski rząd. Rządzący państwem chcą stworzenia marki, która miałby dostarczyć na rynek samochody konkurencyjne dla Mercedesa, Audi i BMW.

Rosja pragnie własnej luksusowej marki
Rosyjski Minister Handlu i Przemysłu, Denis Manturov zdradził, że chciałby, aby rosyjscy producenci aut stworzyli luksusowy samochód przeznaczony na tamtejszy rynek. Minister poprosił trzech dużych producentów aut - ZiLa, Marussie oraz GAZ Group, by ci przedstawili ofertę luksusowej marki. Oczywiście Manturov obiecał pełne wsparcie dla tego projektu. "Wierzę, że jeszcze przed końcem pierwszej połowy roku zobaczymy wizję, który scenariusza chcemy wybrać", powiedział gazecie Rossiiskaya Gazeta.

Marussia oprócz budowy supersportowego auta B2 jest również właścicielem zespołu startującego w F1. ZiL z kolei zajmuje się budową opancerzonych limuzyn, którymi porusza się m.in. Władimir Putin. Rzecznik prasowy tego producenta Tatiana Lomakina stwierdziła, że jej firma jest w stanie przemyśleć tę propozycję jeśli jest rynkowe zapotrzebowanie na luksusową markę. Zapewne żaden z producentów nie może odmówić rosyjskim władzom.

Rynek luksusowych aut to w Rosji bardzo dochodowy segment. W zeszłym roku każdy z trzech niemieckich producentów aut - BMW, Mercedes i Audi zanotował duży wzrost sprzedaży. Rosja nie zamierza się temu biernie przyglądać chcąc ugrać coś dla siebie. Pytanie tylko czy tamtejszy przemysł jest w stanie stworzyć godnego rywala dla niemieckiej trójki?

Podobne wiadomości:

Ford inwestuje w Rosji

Ford inwestuje w Rosji

Aktualności 2015-04-13

Hologramy w walce o miejsca dla niepełnosprawnych

Hologramy w walce o miejsca dla...

Aktualności 2015-05-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Michelin CrossClimate 2 – premiera opony całorocznej
Michelin CrossClimate 2 – premiera opony całorocznej
Opona Michelin CrossClimate 2 debiutuje w drugiej odsłonie, łącząc pozornie niedające się pogodzić osiągi opony letniej i zimowej.