mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozporządzenie znoszące normę Euro 2

Rozporządzenie znoszące normę Euro 2

Biuro Komunikacji Społecznej Ministerstwa Infrastruktury informuje, że obecnie przy rejestracji pojazdów nadal obowiązuje posiadanie normy Euro 2, lecz wymóg ten zostanie zniesiony rozporządzeniem w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, które wejdzie w życie za 2-3 tygodnie.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów zostało już podpisane przez właściwych ministrów: infrastruktury, spraw wewnętrznych i administracji oraz obrony narodowej i przekazane do publikacji. Rozporządzenie to wejdzie w życie w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia.

Po zniesieniu normy Euro 2 najważniejszym dokumentem przy rejestracji będzie zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego w stacji kontroli pojazdów. Stan techniczny jaki muszą spełniać pojazdy, aby ten dokument otrzymać określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia wydane 30 kwietnia br. W praktyce pojazd musi spełnić warunki techniczne dotyczące bezpieczeństwa, emisji spalin, np. poziom tlenku węgla, węglowodorów.

Norma Euro 2 wprowadzona została rozporządzeniem z dnia 21 września 2002 roku i dotyczy samochodów osobowych, samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych i autobusów. Norma Euro 2 nie dotyczy natomiast: motocykli, motorowerów, ciągników rolniczych i leśnych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Najpopularniejsze auta hybrydowe 2018 roku
Najpopularniejsze auta hybrydowe 2018 roku
Popularność samochodów z napędem hybrydowym stale rośnie. Jaki był 2018 rok dla hybryd w Polsce?