mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rozwój grupy Bosch w Polsce i na świecie

Rozwój grupy Bosch w Polsce i na świecie

Firma Bosch, obecna w takich dziedzinach jak na przykład wyposażenie motoryzacyjne, zwiększyła swoje obroty w 2004 roku do 40 miliardów euro. Grupa Bosch w Polsce osiągnęła w ubiegłym roku ponad miliard euro obrotu.

Rozwój grupy Bosch w Polsce i na świecie

Według wstępnych danych ubiegłoroczne światowe obroty grupy Bosch wyniosły 40 miliardów euro i były o 10 proc. wyższe niż rok wcześniej. Wynik ten osiągnięto w dużej mierze dzięki obecności koncernu na rynkach międzynarodowych - aż 71 proc. obrotu pochodziło spoza granic Niemiec. Firma jest obecna na całym świecie - 260 jej przedstawicielstw i spółek siostrzanych znajduje się w ponad 50 krajach. Liczba zatrudnionych zwiększyła się w minionym roku o blisko 11 tysięcy do ponad 242 tysięcy osób.

Największą dynamikę wzrostu odnotowano w minionym roku w branży motoryzacyjnej – wynik tego działu na poziomie 25,3 miliarda euro był o blisko 7 proc. wyższy niż w roku 2003. Dzięki temu Bosch był w roku 2004 największym w świecie dostawcą wyposażenia motoryzacyjnego pod względem obrotu. W zakres działalności Boscha wchodzi produkcja systemów do silników benzynowych i wysokoprężnych, układów hamulcowych, systemów energetyki pojazdowej i nadwozia, elektroniki samochodowej, a także sprzedaż części samochodowych na rynek wtórny oraz urządzeń z zakresu car audio oferowanych pod marką Blaupunkt.
 
Polskie spółki należące do grupy Bosch osiągnęły w minionym roku obrót na poziomie 1,04 miliarda euro. Na wartość tę składa się także obrót uzyskany dzięki dostawom części samochodowych Boscha do producentów samochodów i silników w Polsce, jak również 50% udział Boscha w spółce Bosch Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Łącznie Bosch zatrudnia w Polsce ok. 1370 pracowników. Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje m.in. sprzedaż części samochodowych na rynek wtórny i wyposażenie fabryczne, sprzętu audio Blaupunkt. Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Boscha (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50 proc.).


Podobne wiadomości:

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

GM rekrutuje pracowników do zakładu w Gliwicach

GM rekrutuje pracowników do zakładu w...

Aktualności 2014-12-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.