mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza 58 Rajd Polski

Rusza 58 Rajd Polski

Kolejna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Europy

W dniach 7-9 czerwca odbędzie się 58 RAJD POLSKI - impreza organizowana przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej. Do rywalizacji na drogach w okolicach Kłodzka zgłosiły się 83 załogi. Lista startowa zostanie ustalona po badaniach technicznych, które odbędą się w czwartek, 7 czerwca.

Ten rajd to najtrudniejsza eliminacja tegorocznych Mistrzostw Polski, zarówno pod względem obsady, jak i pod względem trudności poszczególnych odcinków specjalnych. Na liście zgłoszeń widnieje kilka znanych nazwisk zagranicznych, stawka rodzimych kierowców robi się z rajdu na rajd coraz większa, nie tylko w najmocniejszej grupie A, ale także w N-ce, gdzie ciągle przybywa wielu zawodników. Do rywalizacji powróciło także kilku rywali z poprzednich sezonów.

W Rajdzie Polski, który zalicza sie do eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Europy o najwyższym współczynniku 20. wystartują między innymi Paweł i Tomasz Dytko reprezentujący barwy zespołu „Petro-Oil Grupa ORLEN”.

„Rajd Polski jest najdłuższym rajdem w tym sezonie. Ponad 300 kilometrów odcinków specjalnych podzielonych na trzy etapy to niemały orzech do zgryzienia. Oprócz znakomicie przygotowanego samochodu i maksymalnej koncentracji liczy się także wytrzymałość. Do rajdu jesteśmy przygotowani bardzo dobrze, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Trasa pomimo tego, że jest trudna i wymagająca bardzo podoba mi się. Jesteśmy nastawieni na maksymalny atak. Mam nadzieję, że tym razem uda nam się powrócić do domu z dorobkiem 10 punktów. Nie będzie to łatwe zadanie, konkurencja jest ogromna a zawodników, którzy mogą wygrać ten rajd jest co najmniej kilku. Na pewno będziemy ostro atakowali i łatwo skóry nie sprzedamy” – powiedział Paweł Dytko.

„Liczymy na ładną, słoneczną pogodę. W takich warunkach jeździ się o wiele przyjemniej oczywiście, gdy nie jest za gorąco. Chcielibyśmy powtórzyć sukces z ubiegłego roku (szóste miejsce w klasyfikacji generalnej), ale nie będzie to łatwe zadanie”- dodaje Tomek Dytko.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.