mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza produkcja nowej skrzyni biegów dla Grupy Volkswagena

Rusza produkcja nowej skrzyni biegów dla Grupy Volkswagena

Grupa Volkswagena uruchomiła produkcję nowej sześciobiegowej przekładni manualnej. Montaż odbywa się w zakładach Seat Componentes.

Rusza produkcja nowej skrzyni biegów dla Grupy Volkswagena

W Seat Componentes, jednym z trzech centrów produkcyjnych hiszpańskiej marki, rozpoczęto produkcję nowej sześciostopniowej skrzyni biegów o nazwie MQ281. Będzie ona dostarczana do samochodów marek wchodzących w skład koncernu Grupy Volkswagen, takich jak Seat, Volkswagen, Audi i Skoda. W skali roku, Seat Componentes planuje dostarczać ich na rynek około 450 000 sztuk.

Powierzenie produkcji skrzyni biegów MQ281 zakładowi Seat Componentes jest wyrazem uznania dla dotychczasowej realizacji projektów przygotowanych w ostatnich latach przez centrum Seata dla całej Grupy Volkswagena.

Zakład w El Prat de Llobregat, w pobliżu lotniska w Barcelonie, jest bardzo nowoczesny i wyróżnia się wysoką integracją własnych systemów produkcyjnych. To tam z pomocą specjalistycznych urządzeń do odlewania, obróbki, montażu i testowania wyrabiane są wszystkie potrzebne aluminiowe części, koła zębate i wały. W samym rylko 2018 roku zakład wyprodukował blisko 700 000 skrzyń biegów modelu MQ200, z których aż 56 proc. trafiło na eksport.

– Seat Componentes jest kluczowym zakładem dla naszej firmy, a także dla całego koncernu Volkswagena. Dzięki wyprodukowaniu tej skrzyni biegów będziemy w stanie podnieść skalę produkcji do 3 500 sztuk dziennie, co pozwoli nam utrzymać pozycję wiodącego zakładu pod względem wydajności, sprawności i jakości – mówi dr Christian Vollmer, wiceprezes Seata ds. produkcji i logistyki.

Seat Componentes - 40 lat budowy skrzyń biegów

Zakłady Seat Componentes to ponad 1 000 pracowników i 155 000 metrów kwadratowych powierzchni. Jest to jeden z dziewięciu zakładów zajmujących się produkcją skrzyń biegów dla Grupy Volkswagena.

Poza nim pracownie Grupy ulokowane są w tak różnych zakątkach świata, jak:

  • Kassel (Niemcy),
  • Vrchlabi (Czechy),
  • Mladá Boleslav (Czechy),
  • Córdoba (Argentyna),
  • Anting (Chiny),
  • Dalian (Chiny),
  • Tianjin (Chiny),
  • Changchun (Chiny).

Dzięki nowo zoptymalizowanym liniom produkcyjnym zakład osiągnął maksymalną zdolność produkcyjną, umożliwiającą wytworzenie 3 500 skrzyń biegów dziennie – to o 300 więcej niż przed rozpoczęciem produkcji przekładni MQ281.

Oprócz nowej skrzyni biegów Seat Componentes tworzy również przekładnię MQ200. Łącznie, maksymalna roczna produkcja wynosi obecnie 800 000 skrzyń biegów.

Utworzony w 1979 roku zakład Seat Componentes był wielokrotnie wyróżniany za wydajność i wysoką jakość procesów produkcyjnych. W latach 2010–2013 przeprowadzono w nim proces reorganizacji produkcji  w celu zwiększenia wydajności, sprawności i jakości. W 2016 roku fabryka została wyróżniona nagrodą Industrial Excellence Award za doskonałość i skuteczność strategii lean management.


Podobne wiadomości:

Volkswagen Caddy 5. Premiera

Volkswagen Caddy 5. Premiera

Premiery 2020-02-25

Cupra Leon. Premiera hiszpańskiego hot-hatcha

Cupra Leon. Premiera hiszpańskiego hot-hatcha

Premiery 2020-02-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mocny rok marki Cupra na rynku
Mocny rok marki Cupra na rynku
Utworzona w 2018 roku marka Cupra, wydzielona ze struktur Seata, podsumowuje pierwszy pełny rok swojej działalności, który oznacza kilka nowych modeli i zapowiedzi kolejnych.