mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza produkcja nowej skrzyni biegów dla Grupy Volkswagena

Rusza produkcja nowej skrzyni biegów dla Grupy Volkswagena

Grupa Volkswagena uruchomiła produkcję nowej sześciobiegowej przekładni manualnej. Montaż odbywa się w zakładach Seat Componentes.

Rusza produkcja nowej skrzyni biegów dla Grupy Volkswagena

W Seat Componentes, jednym z trzech centrów produkcyjnych hiszpańskiej marki, rozpoczęto produkcję nowej sześciostopniowej skrzyni biegów o nazwie MQ281. Będzie ona dostarczana do samochodów marek wchodzących w skład koncernu Grupy Volkswagen, takich jak Seat, Volkswagen, Audi i Skoda. W skali roku, Seat Componentes planuje dostarczać ich na rynek około 450 000 sztuk.

Powierzenie produkcji skrzyni biegów MQ281 zakładowi Seat Componentes jest wyrazem uznania dla dotychczasowej realizacji projektów przygotowanych w ostatnich latach przez centrum Seata dla całej Grupy Volkswagena.

Zakład w El Prat de Llobregat, w pobliżu lotniska w Barcelonie, jest bardzo nowoczesny i wyróżnia się wysoką integracją własnych systemów produkcyjnych. To tam z pomocą specjalistycznych urządzeń do odlewania, obróbki, montażu i testowania wyrabiane są wszystkie potrzebne aluminiowe części, koła zębate i wały. W samym rylko 2018 roku zakład wyprodukował blisko 700 000 skrzyń biegów modelu MQ200, z których aż 56 proc. trafiło na eksport.

– Seat Componentes jest kluczowym zakładem dla naszej firmy, a także dla całego koncernu Volkswagena. Dzięki wyprodukowaniu tej skrzyni biegów będziemy w stanie podnieść skalę produkcji do 3 500 sztuk dziennie, co pozwoli nam utrzymać pozycję wiodącego zakładu pod względem wydajności, sprawności i jakości – mówi dr Christian Vollmer, wiceprezes Seata ds. produkcji i logistyki.

Seat Componentes - 40 lat budowy skrzyń biegów

Zakłady Seat Componentes to ponad 1 000 pracowników i 155 000 metrów kwadratowych powierzchni. Jest to jeden z dziewięciu zakładów zajmujących się produkcją skrzyń biegów dla Grupy Volkswagena.

Poza nim pracownie Grupy ulokowane są w tak różnych zakątkach świata, jak:

  • Kassel (Niemcy),
  • Vrchlabi (Czechy),
  • Mladá Boleslav (Czechy),
  • Córdoba (Argentyna),
  • Anting (Chiny),
  • Dalian (Chiny),
  • Tianjin (Chiny),
  • Changchun (Chiny).

Dzięki nowo zoptymalizowanym liniom produkcyjnym zakład osiągnął maksymalną zdolność produkcyjną, umożliwiającą wytworzenie 3 500 skrzyń biegów dziennie – to o 300 więcej niż przed rozpoczęciem produkcji przekładni MQ281.

Oprócz nowej skrzyni biegów Seat Componentes tworzy również przekładnię MQ200. Łącznie, maksymalna roczna produkcja wynosi obecnie 800 000 skrzyń biegów.

Utworzony w 1979 roku zakład Seat Componentes był wielokrotnie wyróżniany za wydajność i wysoką jakość procesów produkcyjnych. W latach 2010–2013 przeprowadzono w nim proces reorganizacji produkcji  w celu zwiększenia wydajności, sprawności i jakości. W 2016 roku fabryka została wyróżniona nagrodą Industrial Excellence Award za doskonałość i skuteczność strategii lean management.


Podobne wiadomości:

Volkswagen T6.1 w Polsce. Znamy ceny

Volkswagen T6.1 w Polsce. Znamy ceny

Aktualności 2019-11-26

Tysiąc Volkswagenów Grand California z polskiej fabryki

Tysiąc Volkswagenów Grand California z...

Aktualności 2019-11-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW walczy ze smogiem
VW walczy ze smogiem
Jego zapowiedź, że do 2050 roku stanie się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla nie jest deklaracją bez pokrycia...