mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rusza sprzedaż elektrycznego BMW i3

Rusza sprzedaż elektrycznego BMW i3

Na polskim rynku w końcu będzie można kupić pierwsze BMW z napędem elektrycznym. Według przedstawicieli niemieckiego producenta, Polacy zwracają coraz większą uwagę na ekologię, więc pojazdy na prąd będą zyskiwać na popularności.

Rusza sprzedaż elektrycznego BMW i3
Jutro rusza w Polsce sprzedaż pierwszego BMW z napędem elektrycznym. Przeznaczone jest ono do jazdy miejskiej. Według przedstawicieli niemieckiego producenta, Polacy zwracają coraz większą uwagę na ekologię, więc pojazdy na prąd będą zyskiwać na popularności. Dodatkowo koszt eksploatacji takiego samochodu będzie o ok. jedną trzecią niższy niż tradycyjnego auta.

Nowy model niemieckiego producenta to auto przeznaczone przede wszystkim do jazdy w mieście. Jego prędkość jest ograniczona do 150 km/h. BMW skoncentrowało się na poprawie zasięgu, który wciąż jest słabszą stroną samochodów elektrycznych. Model i3 będzie mógł przejechać 130-160 km na jednym ładowaniu. Koszt naładowania akumulatorów pojazdu to kilkanaście złotych.

– Auto można ładować z każdego zwykłego gniazdka i trwa to około ośmiu godzin. Są możliwości przyspieszenia tego procesu. Na przykład klient może kupić specjalną ścienną stację ładowania, wallbox, którą BMW oferuje, a która skraca czas ładowania do kilku godzin – mówi Katarzyna Gospodarek z BMW Group Polska.

Pięciodrzwiowy hatchback BMW nie powoduje emisji dwutlenku węgla. Korzyści z korzystania z i3 zależą od stylu jazdy, ale Katarzyna Gospodarek ocenia, że użytkowanie elektrycznego pojazdu może być nawet o jedną trzecią tańsze od porównywalnych aut konwencjonalnych.


Model cieszy się już bardzo dużym zainteresowaniem klientów na całym świecie. Pomimo tego że sprzedaż jeszcze oficjalnie nie wystartowała, BMW ma już ponad 8 tys. zamówień. Gospodarek dodaje, że silną stroną modelu jest jego innowacyjność i brak konkurencji w tym segmencie.

BMW i3 to jest absolutnie pierwsze auto elektryczne w segmencie premium. Oferuje zupełnie unikatową technologię. To jest pierwsze auto, które zostało od podstaw zaprojektowane jako auto elektryczne. Ma tak innowacyjne technologie, jak na przykład kabina pasażerska, która została wykonana z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem karbonowym. Do tej pory czegoś takiego nie było, a to sprawia, że auto jest lżejsze i lepiej się prowadzi – wylicza Gospodarek.

_________________________________________________________________________________________________

Zobacz szczegółowy cennik BMW i3
_________________________________________________________________________________________________


BMW i3 zostanie wprowadzone na polski rynek 16 listopada. Dostępny będzie jednak tylko w jednym salonie – BMW Inchcape Motor w Warszawie. Sieć usług serwisowych obejmie natomiast cały kraj. Cena kompaktowego auta, ważącego zaledwie 1.195 kilogramów, będzie rozpoczynać się od 140.900 zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW i3
BMW i3
Cena podstawowa już od: 172 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Cupra e-Racer. Zimowe testy elektrycznej wyścigówki

Cupra e-Racer. Zimowe testy elektrycznej...

Aktualności 2019-04-12

Produkcja BMW i3 ruszyła: zobacz w jakich...

auto motor i sport 0000-00-00

Z taśm fabryki w Lipsku zjeżdżają już najnowsze BMW z serii i3 - nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie potężna inwestycja i wiele nowych miejsc pracy.

Komentuj:

~No to Polacy rzucą się w wir zakupów. 2013-11-21

Tylko 140 tyś, to tak jakby tylko 4 - 5 pensji.nnHa.ha ha

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Pojawienie się pierwszych hybryd spowodowało stopniowy powrót napędu elektrycznego, który jest przecież tak stary, jak motoryzacja.