mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ruszył Rajd Paryż-Dakar

Ruszył Rajd Paryż-Dakar

Rozpoczęła się pierwsza impreza sportowa trzeciego tysiąclecia.

Rozpoczęła się pierwsza impreza sportowa trzeciego tysiąclecia – 23. Rajd Paryż-Dakar. O 5.00 w noworoczny poranek na starcie rajdu stanął Richard Sainct, zeszłoroczny zwycięzca klasyfikacji motocyklistów, i zjeżdżając z rampy oficjalnie rozpoczął tę imprezę.

W poniedziałek, 1 stycznia zawodnicy mieli do przejechania 916 kilometrów, z czego jedynie 6 zaliczało się do sekcji wyścigowej, na torze motocrossowym w La Chartre. Najszybszy okazał się KTM 660 Giovaniego Sali, ex aequo z Joanem Romą na BMW R900RR. Miłym polskim akcentem jest 15. miejsce Rencza, który na KTM 640 LC4 pokonał wielu zawodników teoretycznie lepszych od siebie. Dąbrowski i Czachor - pojechali spokojnie i zajęli odpowiednio 44. i 56. miejsce.

W klasie samochodów najlepiej pojechał skonstruowany przez Jean-Louisa Schlessera Buggy, na podwoziu Renault Megane. Zwycięzcy etapu, Jose Maria Servia i Jean-Marie Lurquin, pojechali o 6 sekund wolniej od Sali. Polacy wypadli słabo - 105. miejsce i wyraźna, niemal dwuminutowa strata do lidera.

Stawkę zamykały ciężarówki. Czołówka jak w zeszłym roku – pierwsi na mecie to Rosjanin Firdaus Kabirow na Kamazie i Hiszpan Andre de Azevedo.

Wtorkowy etap to kilkaset kilometrów po Europie z metą w hiszpańskim mieście Castellon-Costa Azahar. Po wyjeździe z Narbonne kierowców czekać będzie widowiskowa próba na terenie winnic w Chateau Lastours. Potem 490 kilometrów brzegiem Morza Śródziemnego i wieczorny odpoczynek przed ostatnią częścią europejskiej "rozgrzewki".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.