mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ruszył konkurs Young European Truck Driver

Ruszył konkurs Young European Truck Driver

Ruszyła druga edycja konkursu Young European Truck Driver, organizowanego przez koncern Scania przy wsparciu Komisji Europejskiej. Wezmą w nim udział kierowcy ze wszystkich krajów UE, oraz z Norwegii, Szwajcarii i Turcji. To największy tego typu konkurs w Europie.

Scania koncentruje się na kierowcy i ważnej roli, jaką odgrywa on w poprawie bezpieczeństwa na drodze oraz sukcesach ekonomicznych przedsiębiorstw transportowych. Kierowca jest najważniejszy. Jego wiedza i umiejętności pozwalają na zmniejszenie ryzyka wypadków. Jednocześnie, zużywając mniej paliwa i minimalizując koszty obsługi i napraw, zwiększa zyski swojej firmie. Lepsze umiejętności kierowcy to także płynniejszy ruch na drogach, co z kolei ma znaczący wpływ na globalne zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji spalin.

Podobnie jak w roku 2003, europejskimi partnerami oraz sponsorami konkursu są: Michelin, Shell oraz IRU (Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego). Konkurs przeznaczony jest dla zawodowych kierowców ciężarówek (wszystkich marek) w wieku do 35 lat. Zasady są proste: wystarczy podjąć wyzwanie i udowodnić, że się jest najlepszym młodym kierowcą ciężarówki pod względem bezpiecznej i oszczędnej jazdy.

Polskie eliminacje odbędą się w kwietniu, maju i czerwcu w 11 miastach. Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą test teoretyczny na temat zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego wezmą udział w praktycznym sprawdzianie na placu manewrowym oraz bezpiecznej i oszczędnej jazdy na trasie. Do jazd zostanie wykorzystany nowy ciągnik siodłowy Scania Serii R z trzyosiową naczepą. Zwycięzcy eliminacji regionalnych wezmą udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w drugiej połowie czerwca 2005 r.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w eliminacjach ogólnopolskich zostaną zaproszeni do siedziby Scania w Södertälje (Szwecja) w czasie finału europejskiego w dniach 16-17 września 2005.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
Groupa PSA rozpoczyna w fabryce w Tychach produkcję trzycylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech.