mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SEAT Altea otrzymuje nagrodę "autonis" za design

SEAT Altea otrzymuje nagrodę "autonis" za design

SEAT Altea otrzymał prestiżową nagrodę "autonis" za najlepszy design w swojej kategorii pojazdów, przyznaną przez specjalistyczne niemieckie czasopisma motoryzacyjne "Auto-Strassenverkehr" i "Mot".

SEAT Altea otrzymuje nagrodę "autonis" za design

Czytelnicy oceniali wzornictwo i sylwetki nadwozi pojazdów w 12 kategoriach, począwszy od aut użytkowych, aż do dużych sportowych limuzyn. 38,3% głosujących przyznało SEAT-owi Altea najwyższą notę za jego atrakcyjny design, podczas gdy przeciwnego zdania było tylko 5,9% - co w sumie zapewniło nowemu modelowi SEAT-a zwycięstwo w jego kategorii.

Prezentacja modelu Altea była jednocześnie rynkową premierą koncepcji MSV (Multi Sports Vehicle - "wielofunkcyjny pojazd sportowy"), w której innowacyjna stylistyka i zalety kompaktowego jednobryłowego nadwozia łączą się ze sportowym charakterem i właściwościami jezdnymi, typowymi dla wszystkich modeli marki SEAT.

Altea posiada cechy, które w przyszłości wyróżniać będą kolejne produkty SEAT-a. Z przodu auta dominuje duża osłona chłodnicy oraz reflektory o wyrazistym kształcie. Z boku, uwagę zwraca tzw. "dynamiczna linia", poprowadzona od przedniego nadkola i elegancko opadająca wzdłuż drzwi, w kierunku tylnego koła. Linia ta, podkreślająca profil Altei, będzie także charakterystycznym elementem wszystkich kolejnych produkcyjnych modeli SEAT-a.

"Autonis" to już trzecia nagroda za design, jaką zdobył SEAT Altea. Najpierw, europejska organizacja projektantów Designers przyznała modelowi Altea tytuł najlepszego samochodu koncepcyjnego zaprezentowanego w 2003 roku. Następnym sukcesem była nagroda "red dot: best of the best" od Centrum Projektowego Północnej Nadrenii-Westfalii (Niemcy).  

Dzięki ostatniemu sukcesowi Altei, SEAT może poszczycić się już czterema nagrodami "autonis". Dwie z nich przyznano modelom Arosa i Leon, które w 2001 roku zajęły w plebiscycie odpowiednio: pierwsze i trzecie miejsce. W 2002 roku, w kategorii auta koncepcyjnego zwyciężył SEAT Tango.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
Groupa PSA rozpoczyna w fabryce w Tychach produkcję trzycylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech.