mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SEAT otrzymuje certyfikat jakości

SEAT otrzymuje certyfikat jakości

Firma SEAT otrzymała certyfikat potwierdzający zgodność z normą zarządzania jakością VDA 6.1 w dziedzinie Business Administration (administracji przedsiębiorstwem).

Norma ta została opracowana przez Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Samochodów specjalnie pod kątem sektora motoryzacyjnego i obejmuje wszystkie obszary działalności firmy.

Certyfikat wręczył José Luis Jové, prezes firmy audytorskiej Applus (należącej do grupy Agbar), podczas imprezy zorganizowanej w obiektach firmy SEAT w Martorell. W uroczystości uczestniczyli członkowie Komitetu Wykonawczego firmy, z dr Andreasem Schleefem na czele, który podkreślił, że certyfikat stanowi nagrodę „za wysiłki podejmowane w celu podniesienia jakości we wszystkich obszarach działalności firmy oraz za zaangażowanie naszych pracowników”.

Prestiżowy certyfikat VDA 6.1 to dowód uznania nie tylko dla jakości procesów produkcyjnych SEAT-a, ale i dla wszystkich podstawowych działań firmy, w tym opracowywania produktów oraz marketingu i obsługi klienta.

Firma SEAT przyjęła ten system, będący podstawą działalności w głównych niemieckich firmach z branży motoryzacyjnej, w ślad za wprowadzeniem go w innych spółkach Grupy Volkswagen.

Norma VDA 6.1. umożliwia globalną jakościową i ilościową ocenę administrowania firmą, obejmując obszary, które dotychczas nie były bezpośrednio uwzględniane w celach jakościowych, takie jak motywacja załogi, bezpieczeństwo produktu, koszty, strategia firmy itd. Norma jest wynikiem szeroko ostatnio rozpowszechnionego przekonania, że jakość gotowego produktu zależy od wszystkich obszarów funkcjonowania firmy. Dlatego, jej zakres wykracza poza systemy dotyczące samych procesów produkcyjnych, tak jak ma to miejsce w przypadku normy ISO 9001, która również została wdrożona w firmie SEAT.

Przyznanie tak prestiżowego certyfikatu jest dowodem ciągłych ewolucyjnych zmian zachodzących w firmie SEAT. Przejawiają się one w ofercie produktów, których najważniejsze atuty to wzornictwo i sportowy styl, oraz w innych działaniach podejmowanych przez firmę, która jako jedyna w Hiszpanii jest w stanie samodzielnie projektować, konstruować i produkować pojazdy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 3 – premiera
Nowa Mazda 3 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Mazda zaprezentowała nową generację modelu 3. Auto zachwyca wylądem, a pod maską kryje rewolucyjny silnik Skyactiv-X.