mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > SUV Audi w fabryce VW na Słowacji

SUV Audi w fabryce VW na Słowacji

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, słowacka fabryka Volkswagena ma w tym roku zwiększyć o 50% produkcję modelu Touareg, zaś do 2006 ma rozpocząć produkcję nowego modelu SUV marki Audi.

Prezes oddziału VW na Słowacji, Jozef Uhrik, powiedział, że fabryka zlokalizowana niedaleko Bratysławy już rozpoczęła przygotowania do produkcji nowego modelu. Pierwszy egzemplarz ma zjechać z linii montażowych pod koniec przyszłego lub w 2006 roku. Zwiększona ma być jednocześnie liczba Touaregów o 50%, która opuści w przyszłym roku słowacką fabrykę. W tym roku liczba ta wyniosła 59.000 egzemplarzy.

W zakładach wytwarzane są obecnie także modele Golf i Polo oraz niektóre Seaty. W tym roku całkowita liczba wszystkich modeli wyniosła 280.000 i była zgodna z wcześniejszymi planami firmy. Nie potwierdzono natomiast czy zakładana na ten rok liczba 350.000 sztuk zostanie zrealizowana.

Wartość wyprodukowanych samochodów na Słowacji wyniosła w zeszłym roku 168 miliardów koron (5,2 mld USD) w porównaniu do 109 miliardów koron w 2002 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zamierza zbudować salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej.