mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > S-Type zmienia nazwę

S-Type zmienia nazwę

Jaguar zamierza rozstać się z tradycją. Nowa generacja luksusowej serii S-Type zmieni nazwę i będzie się teraz nazywać XF. Ta decyzja może oznaczać, że nadchodząca odsłona samochodu radykalnie zmieni swój wygląd.

S-Type zmienia nazwę

Szefowa Jaguara, Bibiana Boerio, stwierdziła, że nowy sportowy sedan o nazwie XF zmieni na dobre oblicze Jaguara i sprawi, że ludzie zaczną postrzegać markę w całkiem innych wymiarach. Dotychczasowej wersji modelu S-Type  nie udało się osiągnąć sukcesu, jaki początkowo zakładał producent. Zaraz po debiucie rynkowym, auto spotkało się z falą ostrej krytyki dotyczącej wyglądu stylizowanego na retro oraz przeciętnych osiągów. Krytycy oceniali negatywnie także działanie układu kierowniczego. Gwoździem do trumny dla producenta było zastosowanie wspólnych podzespołów z oferowanym na rynku amerykańskim Lincolnem LS.

W 2002 roku konstruktorzy przeprowadzili wiele zmian, które wprawdzie poprawiły warunki jezdne samochodu, lecz jego wygląd nie zmienił się wiele, nawet po późniejszym face-liftingu, który miał miejsce w 2005 roku. Kilka prezentowanych ostatnimi czasy modeli koncepcyjnych, takich jak chociażby RD-6 pokazało, że Jaguar jest w stanie stworzyć samochód, który całkowicie będzie się odróżniać od dotychczasowego S-Type`a. W przeciwieństwie do modelu XK oraz XJ, nadwozie modelu S-Type nie będzie wykonane z aluminium, gdyż opóźniłoby to dodatkowo produkcję samochodu o kolejne osiemnaście miesięcy.

Jaguar XK, który zadebiutował przed kilkoma miesiącami, spotkał się z bardzo przychylnymi ocenami. Tak więc jest nadzieja, że nowy model XF, który produkowany będzie w Coventry, zrobi jeszcze dużo pozytywnego zamieszania na rynku motoryzacyjnym. Planowany debiut samochodu na salonach odbędzie się wiosną 2008 roku.

Czytaj także:

Jaguar, Volvo i Land Rover nie na sprzedaż (2006-09-28)

Jaguar pod kwarantanną (2006-09-05)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jaguar XF
Jaguar XF
Cena podstawowa już od: 189 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Aktualności 2017-04-13

Elektryczny Jaguar I-Pace - premiera w Genewie

Elektryczny Jaguar I-Pace - premiera w...

Aktualności 2017-03-03

Komentuj:

~CWF 2006-11-28

Wreszcie upodobni się do XK

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Cayenne Coupe
Porsche Cayenne Coupe
Porsche poszerza rodzinę modelu Cayenne. Do gamy trzeciej generacji tego popularnego SUV-a dołącza jeszcze bardziej sportowy wariant – Cayenne Coupé.