1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Samochód polskiego Internetu

Samochód polskiego Internetu

Już jutro w godzinach wieczornych Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl ogłosi wyniki plebiscytu "Internetowy Samochód Roku 2007". Będzie to już czwarta edycja jedynego w Polsce konkursu, w którym to Internauci w oparciu o statystyki oglądalności konfiguratora nowych samochodów vortalu mojeauto.pl dokonują wyboru najpopularniejszego pojazdu w ubiegłym roku.

Samochód polskiego Internetu
Od 2000 roku głównym elementem serwisu mojeauto.pl jest konfigurator samochodów nowych – interaktywna baza zawierająca dane o wszystkich modelach samochodów dostępnych na polskim rynku wraz z aktualnymi cennikami oraz innymi niezbędnymi informacjami. Z tego rozbudowanego narzędzia korzysta codziennie tysiące Internautów, jest to bowiem wygodny sposób na wyszukanie dowolnego samochodu oraz jego konfigurację czyli wybór kolorystyki i typu nadwozia, określenie rodzaju silnika oraz elementów wyposażenia dodatkowego, z automatyczną aktualizacją ceny.

W 2004 roku narodził się pomysł, aby śledzić poczynania Internautów i sprawdzać, jakie modele i wersje samochodów odwiedzają najczęściej. Od początku 2004 roku dane trafiają do systemu statystycznego, a Użytkownicy swoimi wyborami oddają nieświadomie głosy na poszczególne samochody. Na podstawie statystyk odwiedzin wiadomo, czym interesują się najbardziej.

Wyniki poszukiwań Internautów okazały się bardzo interesujące. Mojeauto.pl postanowiło stworzyć ranking popularności nowych samochodów. Wyniki prezentowane są w postaci raportów TOP TEN mojeauto.pl ukazujące się w cyklach: tygodniowych, miesięcznych i rocznych. Rankingi miesięczne i roczne opatrzone są komentarzem wraz z analizą cen, promocji i aktualnych tendencji na rynku.

W oparciu o statystyki oglądalności konfiguratora samochodów, w 2004 roku przyznano po raz pierwszy tytuł Internetowego Samochodu Roku – zwycięzcą został Chevrolet Aveo, który nieznacznie pokonał Forda Focusa. Ten drugi został laureatem w roku 2005 pokonując Skodę Fabię i Toyotę Corollę. Nagrody Internetowego Samochodu Roku 2005 wręczone zostały w marcu 2006 roku podczas Gali Finałowej, w obecności wielu znakomitych gości z branży motoryzacyjnej. Ostatnim tryumfatorem plebiscytu była z kolei Honda Civic. Japoński kompakt pokonał weteranów konkursu: Skodę Fabię i Forda Focusa.

Jaki samochód zwyciężył w roku 2007? Dowiemy się tego podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 12 marca w Bambini di Praga, Kino Nova Praha w Warszawie. Obok głównego tytułu Internetowy Samochód Roku 2007 przyznane zostaną również inne nagrody: Internetowy Samochód Używany Roku 2007 (nagroda przyznawana wspólnie z siecią komisów GEpard) oraz tytuły specjalne Marka Roku i Samochód Użytkowy Roku 2007.

Zobacz poprzednie edycje plebiscytu mojeauto.pl - Internetowy Samochód Roku

Podobne wiadomości:

Kolejne wyzwanie rzucone Dacii Duster

Kolejne wyzwanie rzucone Dacii Duster

Aktualności 2012-02-28

Jakie są najpopularniejsze auta w polskim Internecie?

Jakie są najpopularniejsze auta w polskim...

Aktualności 2012-02-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wallbox Volkswagena w sprzedaży - znamy ceny
Wallbox Volkswagena w sprzedaży - znamy ceny
Volkswagen rusza ze sprzedażą wallboxów ID. Charger. To urządzenia umożliwiające sprawne ładowanie aut elektrycznych i hybryd plug-in.

Podkast VW Podkast VW