mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Samochodowy Supertest Ekonomii 2004

Samochodowy Supertest Ekonomii 2004

W prestiżowej imprezie "Samochodowym Superteście Ekonomii 2004" wyłonione zostaną najbardziej ekonomiczne samochody spośród marek oferowanych na polskim rynku.

W dniu dzisiejszym, w godzinach porannych, ze stacji benzynowej Statoil przy ul. Fieldorfa w Warszawie, nastąpił start do "Samochodowego Supertestu Ekonomii 2004" – imprezy, która ma na celu zweryfikowanie katalogowego zużycia paliwa samochodów oferowanych na naszym rynku w warunkach rzeczywistego ruchu, wyłonienie najbardziej ekonomicznych pojazdów oraz propagowanie ekonomicznej i bezpiecznej jazdy.

Łączna trasa przejazdu samochodów wyniesie ok. 550 km i prowadzić będzie drogami na północny-wschód od Warszawy. Przed startem na stacji Statoil przy ul. Fieldorfa w Warszawie, samochody zatankowały benzynę najnowszej generacji SUPREMA. Na mecie w Warszawie, również na stacji Statoil przy ul. Fieldorfa, nastąpi dotankowanie paliwa w celu dokonania obliczeń. Ceremonia ogłoszenia wyników i zakończenia imprezy  odbędzie się w Centrum Multimedialnym Foksal  w Warszawie o godz. 19.30. 

Do startu zgłosiły się następujące samochody: Chrysler Grand Voyager 2.5 CRD, Citroen C3 1.4Hdi, Fiat Panda 1.1, Fiat Punto 1.3 JTD Multijet, Mitsubishi Space Star 1.9 DI-D, Opel Agila  1.3 CDTI, Opel Corsa 1.4 16V Twinport Easytronic, Peugeot 307 Hdi, Renault Clio 1,5 dCi, Skoda Fabia Sedan 1.4 TDI, Toyota  Prius, Toyota Yaris 1.4 D, Volkswagen Golf 1.9 TDI.

Załogi tworzą przedstawiciele firm oferujących w/w marki na naszym rynku. Obok kierowców miejsce zajmują dziennikarze prasowi, radiowi i telewizyjni, którzy pełnią funkcję pilotów i komisarzy sportowych.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich. Całe przedsięwzięcie będzie relacjonowane w programach radiowych, telewizyjnych i w prasie, a także na stronach internetowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Volkswagen e-Crafter z silnikiem elektrycznym dostarcza w ramach projektu „Misja Zerowa Emisja” towary do warszawskich sklepów.