mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sarrazin w Subaru!

Sarrazin w Subaru!

29 letni Francuz ma angaż do fabrycznego zespołu WRC. Będzie on wspierał Pettera Solberga w walce o tytuł w 2005 roku, biorąc udział w co najmniej połowie z16 rajdów sezonu.

Sarrazin w Subaru!

Stephane Sarrazin przeszedł rzadką jak na ten sport drogę by dotrzeć na fotel kierowcy fabrycznego. Francuz  ma za sobą pięć lat testowania dla Prosta i Toyoty w F1 – aż do 2003 roku – a wcześniej również starty w Formule Renault, F3 i F 3000. Jednak już wtedy związany był z rajdami. W 2001 roku po wygraniu klasy N za kierownicą imprezy w jednym z francuskich rajdów, zdecydował się definitywnie zamienić tory na oesy.

W zeszłym sezonie objęty był intensywnym programem rozwojowym francuskiego oddziału swojego obecnego pracodawcy. Zaowocowało to rewelacyjnym, czwartym miejscem w październikowym Rajdzie Katalonii. Wyprzedził w nim m.in. ubiegłorocznego mistrza świata, Norwega Pettera Solberga, również za kierownicą Subaru. Taki rezultat w dopiero trzecim starcie Francuza w samochodowych MŚ musiał zrobić wrażenie.

Zobaczymy jak będzie rozwijała się kariera Francuza w teamie Subaru i jak wewnętrzną rywalizację wytrzymają obaj kierowcy - zarówno Petter, jak i Stephane.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.