mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Saturn z Europy

Saturn z Europy

Koncern GM rozważa rozpoczęcie produkcji modeli marki Saturn w swojej belgijskiej fabryce w Antwerpii. Decyzja ta może uchronić setki pracowników przed zwolnieniem.

Saturn z Europy

Belgijskie zakłady przeżywają ostatnio trudne chwile. Wczoraj informowaliśmy o zamiarach Volkswagena, który planuje zakończyć produkcję modelu Golf w fabryce Brukselii i zwolnić ok. 70% zatrudnionych tam osób. Od jakiegoś czasu mówiło się także sporo o tym, iż GM, z powodu słabszej sprzedaży modeli Astra i Vectra, być może będzie zmuszony do zamknięcia nawet dwóch swoich fabryk. Wśród pięciu zagrożonych fabryk znalazły się także i zakłady w Antwerpii, w drugim co do wielkości mieście w Belgii. Gdyby doszło do tej ostatecznej decyzji, bez pracy znalazłoby się nawet ok. tysiąca osób.
 
Szansą dla zakładów w Antwerpii jest rozpoczęcie produkcji aut marki Saturn, należącej do GM, w Europie. Jak na razie decyzja nie została jeszcze podjęta, włodarze największego koncernu motoryzacyjnego na świecie rozważają, czy ten krok byłby dla firmy opłacalny.
 
"Jeżeli zdecydujemy się na rozpoczęcie produkcji samochodów marki Saturn w Europie, to z pewnością fabryka w Antwerpii będzie jednym z głównych kandydatów do tego, by to właśnie tu wytwarzane były te auta"- zdradziła Nathalie Van Impe, rzecznik prasowy General Motors Europe. Szanse są spore, dlatego iż samochody marki Saturn są bardzo zbliżone i rozmiarami, i rozwiązaniami technologicznymi do modeli Opla.
 
Czytaj także:

Koniec Golfa z Brukseli (2006-11-23)

Mniej Astry i Vectry (2006-11-21)
 
Eksportowa Astra (2006-05-08)
 
Punkt kulminacyjny Saturna (2006-04-13)
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saturn
Tematy w artykule: Saturn

Podobne wiadomości:

Koniec Golfa z Brukseli

Koniec Golfa z Brukseli

Aktualności 2006-11-23

Komentuj:

~M.T. 2006-11-24

no i fajnie, może w końcu ceny aut zaczną lecieć w dół szybciej

~kazik 2006-11-24

kolejna marka na europejskim rynku, bez sensu, juz teraz placza ze wzrost sprzedazy corsy jest kosztem mniejszej sprzedazy astry, jak jescze wprowadza saturna to opel juz zupelnie padnie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.