mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Scania wprowadza na rynek nowe pojazdy

Scania wprowadza na rynek nowe pojazdy

Podczas specjalnej konferencji prasowej Scania oficjalnie ogłosiła wprowadzenie na rynek pojazdów nowej Serii R, która poszerza globalną ofertę pojazdów Scania przeznaczonych do przewozów długodystansowych.

Scania wprowadza na rynek nowe pojazdy

Z dotychczas wytwarzanej serii pojazdów wykorzystano prawie 65 procent najdoskonalszych i wypróbowanych elementów. Wprowadzono wiele unikalnych i innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, a część podzespołów i systemów uległa gruntownej modernizacji. W rezultacie prac konstruktorów powstała nowa, wyjątkowo konkurencyjna, globalna oferta pojazdów Scania.
 
Podczas konferencji prasowej Leif Östling, Prezes i Dyrektor Zarządzający koncernu Scania powiedział: „Priorytetem Scania podczas tworzenia nowej serii było osiągnięcie jeszcze wyższego komfortu pracy dla kierowcy i wprowadzenie rozwiązań pozwalających na uzyskiwanie jeszcze lepszych wyników ekonomicznych przez naszych klientów. Pojazdy nowej serii, przy zachowaniu legendarnego charakteru Scania, mają niższą masę własną, są jeszcze bardziej niezawodne, mają jeszcze lepsze osiągi. Dzięki poprawionej aerodynamice konstrukcji kabiny i bardziej zaawansowanej kontroli pracy silnika zużycie paliwa zostało zmniejszone nawet o 3%. Nowe, lżejsze komponenty i nowa konstrukcja tylnego zawieszenia pozwalają na dalsze obniżenie masy pojazdów Scania nawet o 270 kg. Te innowacje umożliwiają przewoźnikom transport znacznie większych ładunków. We wrześniu 2004 r. zaoferujemy naszym klientom nowy silnik Euro 4 o mocy 420 KM, w którym poziom emisji tlenków azotu został obniżony o 30%, a cząstek stałych o 80%.”

Nowości w pojazdach Serii R to także m.in.:
-nowa stylizacja kabiny, podkreślająca tożsamość marki Scania
-nowe wnętrze kabiny z wieloma unikalnymi rozwiązaniami, oferującymi kierowcy dużo wyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy
-kabiny sypialne o trzech różnych wysokościach: standardowa sypialna, nowa kabina sypialna z podwyższonym dachem i luksusowa Topline
-podłoga płaska na prawie całej powierzchni zwiększa przestrzenność w kabinie
-system elektronicznej stabilizacji ESP (electronic stability control), dostępny opcjonalnie
-elektronicznie sterowane hamulce nowej generacji
-nowa generacja systemu automatycznej zmiany biegów Opticruise ze sterowaniem przy kierownicy
-pełna oferta silników Euro 3, która we wrześniu 2004 r. zostanie rozszerzona o nowy silnik klasy Euro 4 o mocy 420 KM.
 
Od września 2003 r. wszechstronne testy eksploatacyjne przeszło 600 ciężarówek, weryfikując niezawodność wszystkich części i podzespołów. Okres ten służył również udoskonaleniu procesu produkcji. Produkcja pojazdów zamówionych przez klientów rozpocznie się w kwietniu 2004 r. w Södertälje (Szwecja), w maju ruszy w Zwolle (Holandia), a w czerwcu w Angers (Francja).
 
W przeciągu roku Seria R zostanie wzbogacona o nowe typy pojazdów, tworząc nową, globalną rodzinę samochodów ciężarowych Scania. Również w Brazylii zostanie znacznie rozszerzona oferta produktów, aby jak najlepiej wykorzystać wszystkie moce produkcyjne Scania.

Komentuj:

~misiek 2008-01-28

scania r jest supcio projektanci trafili w dyche

~damian 2007-10-20

scanie są super

~scania 2007-08-12

nowe scanie są odlotowe tylko żeby zobaczyć jeszcze środek a tak to super 100/100

~SZEF 2007-07-28

Masz racje JANUSZ

~Gregor 2006-08-10

Co ty mówisz ja na Rce jeżdże bo mam własną R420 z Euro4 to jest dobre auto i kabina Toplain taką to będe śmigał do końca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Organizatorzy plebiscytu Car of the Year opublikowali już listę siedmiu modeli, które przeszły do finału tegorocznej edycji.